• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9611-1485-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

برای مصرف‌های تفننی مواد مخدر باید جایگزین‌های تفننی پیدا کرد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: باید برای مصرف‌های تفننی مواد مخدر جایگزین تفننی همانند ورزش پیدا کرد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی 14 بهمن‌ماه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: پیشگیری مهم‌تر از درمان است اما اینکه نوع پیشگیری چگونه باشد، جای تامل و دقت دارد. 
وی افزود: گاهی وجود اعتیاد در یک عضو خانواده توسط دیگر اعضای خانواده پنهان می‌شود که اگر این مسئله صورت نگیرد و خانواده بداند یکی از اعضای خانواده دچار بیماری اعتیاد است به دنبال درمان خواهد رفت. 
عباسی ادامه داد: تا زمانی که پذیرش اعتیاد از سوی خانواده صورت نگیرد، آموزش و فرهنگ‌سازی بی نتیجه است. 
وی تصریح کرد: اگر بجای مقابله در نقاط کور، از همان ابتدا در گلوگاه‌ها و کانون‌های مربوطه مقابله انجام شود، نتیجه بهتری حاصل می‌شود. 
عباسی با بیان اینکه درمان روحی روانی از درمان دارویی بهتر است، گفت: برای مصرف‌های تفننی مواد مخدر باید جایگزین تفننی همانند ورزش پیدا کرد. 
وی تسریع در ایجاد پاسگاه‌های ایست بازرسی در گلوگاه کوشکی و قرح، برگزاری نشست‌های مشترک با استان‌های هم‌جوار، مساعدت در اختصاص اعتبار برای توسعه اقدامات پیشگیری، فرهنگی و کار درمانی ویژه زندانیان مواد مخدر، حمایت از تشکل‌های همیاران سلامت دانشجویی جدید التاسیس و پرداخت یارانه برای ایجاد کمپ ترک اعتیاد زنان در استان را خوستارشد. 
عباسی تاکید کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در استان گامی مطلوب در راستای مقابله و کاهش مصرف مواد مخدر است. 
فرمانده انتظامي استان چهارمحال و بختياری سردار غلامعباس غلامزاده نیز گفت: مبارزه با مواد مخدر در استان در سال‌های اخیر با روحیه جهادی انجام شده است. 
وی برخورد با خرده‌فروشان و پاکسازی نقاط آلوده و ساماندهی معتادان را برخی از فعالیت‌های صورت گرفته در استان برشمرد و افزود: آموزش و آگاه سازی قشر جوان نیز مد نظر قرار گرفته شده است. 
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان احمدرضا بهرامی نیز خاطرنشان کرد: کارکنان ادارات استان که به مسئله اعتیاد گرفتار شدند در صورت وجود قانون در این خصوص، از کار بیکار نخواهند شد اما تحقق این امر به اصلاح قانون نیاز دارد. 
مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری محمد میرزایی اظهار کرد: در پیشگیری از اعتیاد با کمبود اعتبارات مواجه هستیم. 
وی افزود: کمپ ترک اعتیاد بانوان به مدت دوسال در استان دایر بود که تعداد افراد مشخصی باحکم قضایی به آن وارد و خارج می‌شدند و 50 میلیون تومان اعتبار به این حوزه کمک شد اما اکنون این افراد شناسایی و به کمپ‌های ترک اعتیاد استان اصفهان منتقل می‌شوند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: