• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9611-7614-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

ایران در مبارزه با مواد مخدر به یک الگوی موفق در دنیا تبدیل شده است

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ایران کشوری است که موفق شده در مبارزه با مواد مخدر جانانه مقابله کند و بیش از ده هزار شهید را تقدیم نظام کند و تبدیل به یک الگوی موفق در مقابله با مواد مخدر در دنیا شده است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – سردار علی مویدی 14 بهمن‌ماه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با اشاره به بررسی میدانی از نقاط آلوده استان، اظهار کرد: در چهارمحال و بختیاری یک تیم متخصص از مسئولان متولی در امر مبارزه با مواد مخدر وجود دارد که به صورت فعال و هوشمند اقدامات مربوطه به این حوزه را دنبال می‌کنند. 
وی افزود: صدای دنیا در موضوع آسیب‌های اجتماعی درآمده و دنیا پرچم سفید خود را بلند کرده است به طوری که حتی تجربه کشورهای با تجربه دنیا در تحقق جامعه عاری از مواد مخدر موفق نبوده است. 
معاون وزیر کشور تصریح کرد: در نظام اسلامی ایران تاکنون دستاوردهای بزرگی کسب شده اما دشمنان به روش‌های مختلف در تلاش بوده‌اند تا مردم را نسبت به دستاوردهای نظام اسلامی مایوس کنند. 
وی تاکید کرد: ایران کشوری است که موفق شده در مبارزه با مواد مخدر جانانه مقابله و بیش از ده هزار شهید را تقدیم نظام کند و به یک الگوی موفق در مقابله با مواد مخدر تبدیل شده است. 
مویدی ادامه داد: یکی از اشکالات در سال‌های گذشته پرداختن به صورت متوازن به اعتیاد بوده است اما اکنون به صورت غیرمتوازن و پراکنده به این امر پرداخته می‌شود. 
وی با بیان اینکه در آسیب‌های اجتماعی اعتیاد یک اولویت است، گفت: مراکز علمی، گزارشی با رویکرد کارشناسی و مبتنی بر نگاه دانش بنیان که باید اعتیاد به مواد مخدر چگونه در جامعه بیان شود، تهیه کردند و این گزارش به رئیس جمهور و مقام معظم رهبری ارائه شده است. 
مویدی بیان کرد: ورود رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور و روسای قوا را به مسئله اعتیاد باعث شده است تا اکنون تمام حاکمیت، در یک چارچوب صحیح و با برنامه در این مسیر حرکت کند. 
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که باید بیش از 50 درصد توانمندسازی، انرژی و اعتبارات امر پیشگیری از اعتیاد به مصرف مواد مخدر هزینه شود، تاکید کرد: تا زمانی که بر پیشگیری متمرکز شویم و در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم نتیجه آن در حوزه مقابله و درمان بیشتر مشاهده می‌‌شود. 
مویدی اضافه کرد: در نقاط آلوده چهارمحال و بختیاری مسئولان متولی با نگاه بسترسازی به این مناطق توجه کردند و آسفالت معابر و نظافت به خوبی صورت گرفته است که این بستر سازی موجب ماندگاری سلامت و امنیت در این مناطق خواهد شد. 
وی اظهار کرد: گزارش تجربه موفق چهارمحال و بختیاری در مبارزه با مواد مخدر در یکی از نقاط آلوده استان به مقام معظم رهبری ارائه شده است. 
مویدی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری را نخستین استانی در کشور دانست که در احداث ساختمان، با سرعت و دقت این اقدام را به اتمام رسانده است. 
وی در خصوص معتادان متجاهر زن و مرد چهارمحال و بختیاری گفت: پس از حصول توافق در استان، نهایت کمک به این حوزه خواهد شد. 
مویدی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود در حوزه زنان طرح‌ها و پیشنهادات جدیدی ارائه شود و این آمادگی برای حمایت در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: پیگیری لازم در زمینه شیوع شناسی اعتیاد با مبنای علمی در استان انجام خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: