• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-1984-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیش از یک میلیون سیم‌کارت در چهارمحال و بختیاری در دسترس مشترکان قرار دارد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون سیم‌کارت در چهارمحال و بختیاری در دسترس مشترکان سه اپراتور تلفن همراه قرار دارد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – مرتضی بلالی 11 بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، اظهار کرد: از سال  92 اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فعالیت خود را آغاز کرد و ادارات پست، پست بانک، ارتباطات زیرساخت، تنظیم مقررات منطقه، شرکت مخابرات ایران زیر نظر این اداره کل فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینکه توسعه ضریب نفوذ تلفن ثابت، اینترنت روستایی، تلفن همراه و کاربران اینترنتی از فعالیت‌های این اداره کل محسوب می‌شود، افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در همراه اول که نخستین اپراتور است 76.60 درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه در اپراتورهای ایرانسل 21.34 درصد و رایتل 0.91 درصد است.
بلالی با اشاره به اینکه اکنون 39 شهر استان تحت پوشش اینترنت همراه و تکنولوژی تری‌جی(3G) هستند و 20 شهر به تکنولوژی فورجی(4G) ارتقا یافته‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر 30 شهر استان تحت پوشش تکنولوژی تری‌جی ایرانسل و یک شهر تحت پوشش تکنولوژی فورجی است که تا پایان دهه فجر تمامی شهرهای کشور از بستر فورجی استفاده خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: پوشش جاده‌ای اپراتور همراه اول 77.54 درصد، ایرانسل 50.10 درصد و رایتل 13.22 درصد است.
بلالی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون سیم‌کارت در دسترس مسترکان سه اپراتور تلفن همراه قرار گرفته است، تصریح کرد: اپراتور همراه اول 276 هزار و 433 سیم کارت دائمی و 449 هزار و 537 سیم کارت اعتباری، ایرانسل با دو هزار و 22 سیم‌کارت دائمی و 20 هزار و 200 سیم‌کارت اعتباری، رایتل با 81 سیم‌کارت ادائمی و هشت هزار و 264 سیم‌کارت اعتباری در رده سوم قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ ADSL در استان 45.53 درصد است، اظهار کرد: تعداد پورت منصوبه در بستر ADSL ، 139هزار و 424 پورت بوده که از این تعداد91 هزار و 426 پورت دائمی است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با بیان اینکه تعداد مشترکین اینترنت در استان 593 هزار و 292 مشترک است، گفت: 448 روستای استان تحت پوشش اینترنت است که از این تعداد 286 روستا از اینترنت ثابت و 162 روستا نیز از اینترنت پرسرعت سیار استفاده می‌کنند.
وی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در استان، تصریح کرد: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دستگاه زیرساخت، وظیفه تامین بستر اشتغال را دارد که خوشبختانه با ورود به بستر کسب و کارهای نوپا در حوزه ICT، از شرکت‎های فعال در این زمینه حمایت می‌کند.
بلالی گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی 403 میلیارد تومان و برای ایجاد اشتغال روستایی 152 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به استان اختصاص پیدا کرده است.
وی ادامه داد: اپراتور کوه نور به 17 روستای بالای 20 خانوار خدمات تلفن ثابت ارائه می‌دهد و همچنین در این راستا شرکت‌‌ها ی‌وب به 159 روستا خدمات اینترنتی ارائه می‌دهد و در فاز بعدی 381 روستا توسط کنسرسیوم تحت پوشش خدمات اینترنتی قرار می‌گیرند.
بلالی در ادامه با اشاره به اینکه 29 روستای استان فاقد سیستم ارتباطی هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد 28 روستای زیر 20 خانوار از خدمات تلفن خانگی بهره‌مند خواهند شد.
وی گفت: اپراتور کوه نور به 17 روستای بالای 20 خانوار خدمات تلفن ثابت و شرکت ‌های ‌وب به 159 روستا خدمات اینترنتی ارائه می‌دهد که با راه‌اندازی کنسرسیوم همت، 381 روستا از خدمات اینترنتی بهره‌مند خواهند شد.
وی راه‌اندازی مرکز داده استان و ارائه خدمات به بخش دولتی و خصوصی، راه‌اندازی مرکز تسهیل‌گری و توانمندسازی کسب و کارهای نوپا و مرکز آپای دانشگاه شهرکرد را از اقدامات حوزه فناوری اطلاعات استان برشمرد.
بلالی با اشاره به بهره‌برداری از 20 دستگاه ATM در روستاهای استان، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده تا پایان سال جاری 14 روستای دیگر به دستگاه ATM مجهز خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه سامانه 195 برای رسیدگی به ثبت تخلفات، شکایات و پیشنهادات راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: این سامانه به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شکایات، پیشنهادات و تخلفات بوده و در کمتر از 24 ساعت به امور افراد رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: