• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9611-985-5
  • خبرنگار : 99
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انقلاب اسلامی یک بعثت است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک بعثت مانند بعثت پیامبر اکرم(ص) است با این تفاوت که یک حرکت جدید نیست و تداوم است، گفت: پیامبر از طرف خداوند مبعوث شد تا اسلام پایه‌گذاری شود و امام خمینی(ره) به عنوان شاگرد مکتب پیامبر(ص) مبعوث شد تا این راه را ادامه دهد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام 10 بهمن‌ماه در جلسه ستاد دهه فجر استان، با اشاره به اینکه کمیته‌ها و تشکل‌های خوبی در اجرای برنامه‌های دهه فجر امسال فعالیت دارند، اظهار کرد: آنچه اهمیت دارد نشر حقیقت، عمق و محتوای انقلاب اسلامی در افکار عمومی و برای جامعه است.
وی افزود: تبعا در این برنامه‌ها همه اقشار و طبقات جامعه مدنظر هستند بنابراین باید تلاش شود تا هیچ جمع، قشر و دسته‌ای از این نهضت تبیین‌گری غافل نمانند.
حجت‌الاسلام نکونام بر اجرای محتوایی برنامه‌های گرامیداشت انقلاب اسلامی تأکید کرد و ادامه داد: اینکه برنامه‌های کمیته‌های اجرایی دهه فجر چقدر محتوایی بوده و در جامعه و افکار عمومی تزریق می‌شود بستگی به مسئولان کمیته‌ها دارد زیرا این برنامه در دید جامعه است و افکار عمومی نیز قضاوت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اگر مسئولان کمیته‌ها تنها به گزارش دادن اکتفا کنند، خسران کرده‌اند، اظهار کرد: بعد اصلی برنامه‌ها تزریق یک مجموعه فکر به جامعه و اصلاح و در مسیر درست قراردادن باورهای غلط است.
امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: دشمن در مقام آن است که انقلاب اسلامی را خنثی و ناکارآمد نشان داده و حکومت قبل(طاغوت) را بزک کرده و زیبا نشان دهد لذا به دنبال ابتر نشان دادن انقلاب و مأیوس کردن انقلاب هستند.
وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه دشمنان در خارج از کشور با استفاده از انواع تبلیغات و شبکه‌ها به دنبال تخریب انقلاب هستند، اما انقلاب اسلامی در افکار بیدار بشریت جای خود را باز کرده و تسری یافته ولی متأسفانه در درون کشور مظلوم است.
امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: ما یک حرکت نورانی را آغاز کرده و دنیا را متحول کرده‌ایم اما خودمان می‌خواهیم از این نور محروم بمانیم لذا باید در این زمینه کار محتوایی و عمیق انجام گیرد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک بعثت مانند بعثت پیامبر اکرم(ص) است با این تفاوت که یک حرکت جدید نیست و تداوم است، اظهار کرد: پیامبر از طرف خداوند مبعوث شد تا اسلام پایه‌گذاری شود و امام خمینی(ره) به عنوان شاگرد مکتب پیامبر(ص) مبعوث شد تا این راه را ادامه دهد.
وی با اشاره به برخی از شعارهای انقلاب نظیر«نهضت ما حسینیه، رهبر ما خمینیه»، «خمینی خمینی تو وارث حسینی» و «راه ما راه خدا، رهبر ما روح خدا»، تصریح کرد: مردم با این شعارها بعثت خودشان را به میدان آوردند و پیروز شدند.
نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: ما در کشور مشکلات اشتغال، اقتصاد و ... داریم اما نباید فراموش کنیم که انقلاب ما انقلاب نان‌آور و شغل آور و ... نبود لذا باید راه و بعثت به عنوان اصل انقلاب مورد توجه باشد و دارایی‌های بسیار انقلاب را تشریح کنیم.
وی با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی در کنار مسائل معنوی دستاوردهای بسیاری هم داشتیم، اضافه کرد: چرا برخی‌ها خودباخته به انقلاب نگاه می‌کنند، انقلاب دارایی‌های بسیاری دارد اما متأسفانه مورد غفلت قرار می‌گیرند.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه گرامیداشت دهه فجر و شهادت حضرت زهرا(س) در مهدیه مصلای شهرکرد به مدت 10 شب، خاطرنشان کرد: محتوامحوری، جمعیت محوری و برگزاری متمرکز این برنامه‌ها باید مورد توجه کمیته‌ای برگزاری این جلسات باشد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: