• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-1584-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار خبر داد:

280 پروژه عمرانی در چهارمحال و بختیاری افتتاح می‌شود

سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندای چهارمحال و بختیاری گفت: در دهه فجر280 پروژه عمرانی در استان با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد تومان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – مجید نظری 9 بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات در خصوص پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی دهه فجر در سطح استان، اظهار کرد: 280 پروژه عمرانی در استان با اعتباری بیش از 310 میلیارد تومان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود که 80 میلیارد و 447 میلیون تومان از محل منابع ملی، 29 میلیارد و 968 میلیون تومان اعتبارات استانی، 38 میلیارد و 880 میلیون تومان اعتبارات داخلی، 26 میلیارد و 845 میلیون تومان تسهیلات و 95 میلیارد و 958 میلیون تومان آورده متقاضی و 37 میلیارد و 333 میلیون تومان از سایر بخش‌ها بوده است. 
وی افزود: از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح در استان 66 پروژه با اعتبار 80 میلیارد و 447 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و 214 پروژه با اعتبار 229 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و از سایر محل، تامین شده است. 
نظری گازرسانی به بخش میانکوه اردل با اعتبار ملی هزینه شده 800 میلیون تومان، گازرسانی به بخش بازفت با اعتبار ملی هزینه شده دو میلیارد و 600 میلیون تومان، احداث باند دوم باباحیدر با اعتبار دو میلیارد تومان و احداث پساب دانشگاه شهرکرد با اعتبار سه میلیارد تومان را از مهم‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح از محل اعتبارات ملی عنوان کرد. 
وی ادامه داد: از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری شش پروژه کاربری مسکونی، هفت پروژه گردشگری، هفت پروژه آموزشی، 14 پروژه صنعتی، هفت پروژه ورزشی، 121 پروژه زیرساخت، هفت پروژه شیلات، 41 پروژه کشاورزی و آبخیزداری، هشت پروژه دامپروری، 37 پروژه بهداشتی و درمانی، هشت پروژه خدماتی و یک پروژه فرهنگی و مذهبی هستند. 
سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه تعداد پروژه‌های قابل کلنگ‌‍زنی در دهه فجر امسال 52 پروژه با اعتبار برآورد شده 92 میلیارد تومان است، تصریح کرد: از این تعداد 11 پروژه با اعتبار 18 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و 41 پروژه با اعتبار برآورد شده 74 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در دهه فجر کلنگ‌زنی خواهد شد. 
وی ادامه داد: از مجموع پروژه‌های قابل کلنگ‌زنی در دهه فجر امسال، 25 پروژه زیرساخت، پنج پروژه آموزشی، 9 پروژه فضای اداری، سه پروژه مسکونی، هفت پروژه گردشگری، یک پروژه صنعتی، یک پروژه ورزشی و یک پروژه خدماتی کلنگ‌زنی خواهد شد. 
نظری با اشاره به اینکه پروژه‌های قابل افتتاح در 22 دستگاه اجرایی استان هستند، خاطرنشان کرد: 53 پروژه با اعتبار بیش از 23 میلیارد و 669 میلیون تومان مربوط به جهاد کشاورزی، 53 پروژه با اعتبار بیش از 33 میلیارد و 844 میلیون تومان مربوط به شرکت توزیع نیروی برق استان، 31 پروژه با اعتبار 23 میلیارد و 783 میلیون تومان مربوط به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و 15 پروژه با اعتبار بیش از شش میلیارد و 723 میلیون تومان مربوط به شهرداری‌ها، عمده‌ترین پروژه‌های قابل‌ افتتاح استان در دهه فجر مربوط به این دستگاه‌ها هستند.
وی از افتتاح 716 واحد مسکن مهر در دهه فجر از سوی اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان و تصریح کرد: در دهه فجر 800 جلد سند مالکیت روستایی و 217 قطعه زمین روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان واگذار می‌شود. 
نظری واگذاری پروژه‌های عمرانی در زمینه احداث، تکمیل، تعمیر یا خدمات به بخش خصوصی در سال آینده را از سیاست‌های دولت دوازدهم دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود منابع در کشور و استان و به منظور تقویت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران باید پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی واگذار شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: