• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9611-885-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مجلس خبر داد:

توجه به بافت فرسوده در لایحه بودجه سال 97

نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال 97 بافت فرسوده مورد توجه قرار گرفته است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – علی کاظمی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات بودجه سال 97 ، ضمن موافقت با آن و تشکر از ارائه به موقع لایحه بودجه سال 97 از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خواست همه کارشناسان و نمایندگان، بودجه‌ریزی عملیاتی بود که امیدواریم در سال‌های آینده نیز بر مبنای عملکرد لایحه بودجه تنظیم شود.
وی با بیان اینکه شفافیت و انضباط مالی از جمله دغدغه‌های همیشگی نمایندگان و صاحب نظران بوده است، افزود: کمیسیون تلفیق با حذف اضافه استفاده ماهیانه از مازاد منابع نفتی توسط دولت کار بسیار خوبی را انجام داد که این امر در جهت انضباط مالی بوده است.
کاظمی تصریح کرد: اصلاح هزار میلیارد ریال مابه‌التفاوت فروش ارز حاصل از فروش نفت خام و میعانات در جهت شفافیت و انضباط مالی بوده است.
نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تبصره 10 نیز بعضی از ردیف‌ها حذف یا زیرمجموعه نهادهای اجرایی قرار گرفته تا آنها برای هزینه بودجه پاسخگو باشند که این امر موجب شفافیت و انضباط مالی می‌شود.
کاظمی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال 97 بافت فرسوده مورد توجه قرار گرفته است، گفت: در زمان وقوع حوادثی مانند زلزله و سیل شرایط مردمی که در این مکان‌ها زندگی می‌کنند بسیار نگران‌کننده است که توجه دولت به این امر موجب خرسندی است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه دولت به موضوع اشتغال در لایحه بودجه اظهار کرد: اگر چرخ تولید مسکن به حرکت درآید بخش‌های مختلفی از اشتغال و تولید نیز رونق می‌یابد زیرا با تولید مسکن، کارخانه‌هایی مانند سیمان و میلگرد به حرکت درمی‌آیند و موجب اشتغالزایی می‌شود.
وی با بیان اینکه محیط زیست یکی از اولویت‌های لایحه بودجه سال 97 است، تصریح کرد: مسئله محیط زیست چالشی جهانی و منطقه‌ای است و دولت به خوبی مسئله پسماند را مورد توجه قرار داده زیرا در استان‌های زیادی این موضوع مسئله‌ساز شده و حل مشکلات پسماند می‌تواند وضعیت اشتغال و محیط زیست را بهبود بخشد.
کاظمی با اشاره به توجه لایحه بودجه به حمل و نقل عمومی و ارزیابی مثبت از این موضوع گفت: امیدواریم استان چهارمحال و بختیاری نیز از جاده ریلی بهره‌مند شود و در سراسر کشور نیز شاهد ایجاد جاده‌های ریلی باشیم.
وی در خصوص موضوع ریزگردها و توجه دولت در لایحه بودجه سال 97 به این موضوع گفت: استان قهرمان خوزستان باید مورد توجه قرار گیرد زیرا ریزگردها آسیب‌های بسیاری به این استان وارد کرده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال فراگیر عشایر و روستایی در لایحه بودجه دیده شده است تا دغدغه خانواده‌ها مرتفع شود، گفت: 60 درصد ارباب‌ رجوعان نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشکل بیکاری دارند و برای حل این مشکل خواست ما توجه به صادرات است که در لایحه بودجه به آن نگاه مثبتی وجود دارد.
کاظمی اضافه کرد: آبیاری تحت فشار، تبدیل نوع کشت و آبرسانی به روستاها از جمله موضوعات مهمی است که مورد توجه لایحه بودجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به توجه دولت به بنیه دفاعی و بنیه اقتصادی در لایحه بودجه تاکید کرد: این دو موضوع، دو بال مهم برای کشور هستند که امیدواریم زمینه توسعه فراهم شود.
نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار در لایحه بودجه مورد توجه قرار گرفته‌اند.
کاظمی خاطرنشان کرد: در زمینه بهداشت و سلامت نیز کارهای خوبی انجام شده و امیدواریم با رفع نواقص طرح تحول سلامت این طرح به خوبی اجرا شود و در موضوع بهداشت و پیشگیری نیز توجه لازم مشاهده شود.
عضو فراکسیون نفت و نیرو مجلس با بیان اینکه چالش اصلی کشور بحران‌های آبی است که مورد توجه دولت نیز قرار گرفته است، گفت: امیدوارم با رأی خوبی کلیات بودجه تصویب شود و جزئیات را در صحن مجلس شورای اسلامی چکش‌کاری کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: