• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-1384-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سامانه دادور در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‎گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: طی پنج ماه آینده سامانه دادور در استان راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - شراره زارعان هشتم بهمن‌ماه در ستاد هماهنگی امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: سامانه دادور اصلاح فرآیندهای پاسخ‌دهی به استعلامات را به طور کامل شفاف‌سازی کرده است.
وی مجوزهای کسب و کار (سام)، پایگاه اطلاع‌رسانی و نقشه ملی استعلامات کشور(نما)، دریافت، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان کسب و کار(دادور) و مرکز فوریت‌های محیط کسب و کار (یاور) را از زیر سامانه‌های مرکز ملی پالایش کسب و کار عنوان کرد.
زارعان گفت: مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی سامانه دادور تبدیل به پیشخوان رسمی صدور مجوزها، هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی مرتبط با سرمایه‌گذاری، پیگیری شکایات متقاضیان کسب و کار و برقراری امکان ارتباط با متقاضیان است.
وی با اشاره به اینکه مجری سامانه دادور اداره کل امور اقتصادی و دارایی و نظارت آن بر عهده دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری است، تصریح کرد: در مرحله نخست لیست نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برای عضویت معرفی می‌شوند.
زارعان با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌‎های اجرایی سامانه دادور است، گفت: در حال حاضر و با مکاتبات انجام شده 40 دستگاه اجرایی استان کاربرهای خود را معرفی کرده‌اند که باید هر چه سریع‌تر دیگر دستگاه‌های اجرایی کاربر خود را معرفی کنند.
در ادامه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در حال حاضر با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان 12 بسته سرمایه گذاری استاندارد تهیه شده است.
تهمتن عبداللهی با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان برای سرمایه‌گذاری در استان، افزود: بایستی پیگیری‌ها در این زمینه صورت گیرد که با ارزیابی مالی و ادغام سنجی بسته‌ها، زیرساخت‌ها فراهم می‌شود.
در ادامه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اشاره به اینکه قرار بود پروازهای عسلویه و کویت در 22 بهمن‌ماه راه‌اندازی شوند، گفت: با جلسات انجام شده، از ابتدای سال 97 دو پرواز از شهرکرد به عسلویه راه‌اندازی می‌شود و یک تا دو ماه بعد پرواز کویت راه‌اندازی خواهد شد.


 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: