• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9611-685-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در شهرکرد، با اشاره به دهه فجر و ضرورت توجه جدی به گذشته و امروز کشور، اظهار کرد: باید دهه فجر را دهه تدبر قرار داد و عالمانه و منصفانه روی کرسی تدبر نشسته و قضاوت کرد.
وی افزود: دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه امروزه عزت و کرامت انسانی به خوبی دیده می شود، افزود:در دوران طاغوت ایرانی دارای عزت نبود و به شدت مورد تحقیر واقع می‌شد که امروز حکومت به مردم عزت بخشیده است و این کرامت قابل مقایسه با دوران طاغوت نیست.
حجت الاسلام نکونام گفت: امروزه چیزی بر مردم تحمیل نمی‌شود این در حالی است که قبل از انقلاب همه چیز بر مردم تحمیل می‌شد و هر تصمیم در دوران شاه در سفارت آمریکا انجام می‌شد و استقلال سیاسی در ایران وجود نداشت.
نماینده ولی فقیه در استان گفت:درست است امروزه از برخی مسئولان اشکالاتی گرفته می‌شود ولی در عین حال مسئولان به دلیل اینکه در خدمت مردم بوده بالنده‌اند و خدمات آن‌ها قابل مقایسه با دوران طاغوت نیست .
وی با اشاره به 12 بهمن ماه ورود سرافرازانه امام راحل به میهن اسلامی، تصریح کرد: فرودگاه در آن روز توسط دولت بختیار بسته شد تا مانع ورود امام شود ولی این امر محقق نشد و با گشایش فرودگاه امام با استقبال بی نظیری از سوی مردم رو به رو شد که امام راحل حرف کلیدی و اساسی را در بهشت زهرا گفتند و زمینه برای شکل گیری نظام فراهم شد.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه دهه فجر امسال مقارن با ایام فاطمیه اول است، گفت:باید به خود بباورانیم که در این ایام در جهت اهداف فاطمی حرکت کرده و در حال حاضر انقلاب به دنبال اهداف فاطمی است.
وی تصریح کرد: باید این فرصت ها را مغتنم شمرده و شور فاطمی را در جشن های دهه فجر رعایت کرد.
حجت الاسلام نکونام با اشاره به اینکه انقلاب باید در دهه فجر زنده باشد، ادامه داد: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مرکز استان به مدت 10 شب برنامه‌های متنوعی در مهدیه مصلی توسط کمیته‌های مختلف برگزار خواهد شد که لازم است به یاد حضرت زهرا و به یاد انقلاب و شهدای انقلاب اسلامی تمامی اقشار در مراسمات حضور جدی داشته باشند .
وی با اشاره به سالروز حماسه مردم آمل در سال 60، تصریح کرد: سال 60 سال بسیار پر حادثه و پرفتنه‌ای بود که یکی پس از دیگری بر مردم وارد می‌شد که منافقین از جنگل‌های آمل وارد شهرها شدند و این شهر را به تصرف خود در آوردند.
حجت الاسلام نکونام با اشاره به اینکه حماسه مردم آمل الگویی برای ملت‌ها و مردم شد، تأکید کرد:منافقین عرصه را برای دیگر شهرها فراهم و انقلاب را مخدوش کردند که خوشبختانه مردم اهداف منافقین را با ایمانی که داشتند خنثی کردند و شهر را از دست آن ها آزاد کردند.
وی افزود: این روزها کشور نیازمند آرامش و امید آفرینی است و دشمن به دنبال فلج نشان دادن کشور، ناکار آمد جلوه دادن کشور، مأیوس شدن مردم از انقلاب و بهتر جلوه دادن نظام طاغوت و سلطنت از نظام مردمی است که این اهداف کاملا غلط بوده و به آن‌ها نخواهند رسید.
امام جمعه شهرکرد گفت: دشمن همواره به دنبال نشان دادن فساد بیشتر از دوران طاغوت و تقویت استبداد حکومتی در ذهن افراد است و وظیفه افراد اهمیت ندادن به حرف و خواسته دشمن است.
وی ادامه داد:مطالبات به حق مردم از مسئولان باید از تریبون‌ها و رسانه‌ها بیان شوند تا امید مردم از بین نرود و مردم آرامش پیدا کنند.
امام جمعه شهرکرد گفت:لازم است نمایندگان مردم به جای دعوا اعتبار لازم را کسب کرده و به دنبال آبادانی استان‌ها و انجام کار عمرانی و تولید و اشتغال باشندو دستگاه های اجرایی در اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی فعال باشند و مشکلات تولید را برطرف کنند.
وی زنده نگه داشتن دین خدا و رستگاری دنیا و آخرت را از فایده های جهاد عنوان و خاطرنشان کرد: بایستی ایستاد، جنگید و راه جهاد در مقابل دشمنان را ادامه داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: