• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9611-288-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز مرحله اجرایی نخستین المپیاد ورزش همگانی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری از آغاز مرحله اجرایی نخستین المپیاد ورزش همگانی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - حمید کریمی در نشست هماهنگی برگزاری المپیاد ورزش همگانی در شهرکرد گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این المپیاد با همکاری کمیته‌های مختلف در شهرستان‌ها انجام شده است و المپیاد ورزش همگانی در استان با آغاز فراخوان عمومی برای نام نویسی از علاقه‌مندان وارد مرحله اجرایی شد.
وی با بیان اینکه این المپیاد در هشت رشته ورزشی شامل طناب زنی، دارت، شوت بسکتبال، روپایی، طناب کشی، والیبال سه نفره، داژبال و پنالتی هدفمند برگزار می‌شود، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده این مسابقات در دو رشته از بازی‌های بومی و محلی همچون لی لی و هفت سنگ هم اجرا می‌شود.
کریمی به برگزاری این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری و در دو بخش بانوان و آقایان اشاره و تصریح کرد: مرحله شهرستانی این المپیاد تا ۲۰ بهمن به پایان می‌رسد و نفرات برتر راه یافته به مرحله استانی ۲۶ بهمن برای کسب عناوین اول تا سوم و راهیابی به مسابقات کشوری با یکدیگر رقابت می‌کنند.
وی سهمیه هر شهرستان برای معرفی نفرات و تیم‌های برتر در مرحله استانی را ۹۰ نفر اعلام کرد و گفت: رده سنی تعیین شده برای شرکت علاقه‌‎مندان در رشته داژبال ۱۵ سال به بالا تعیین شده است و در رشته شوت بسکتبال هم مسابقات در دو رده سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال برگزار می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری رده سنی دیگر رشته‌های المپیاد ورزش همگانی را آزاد عنوان کرد و افزود: هر ورزشکار می‌تواند در یک رشته انفرادی و یک رشته تیمی این المپیاد شرکت کند.
کریمی هدف از اجرای این برنامه را توسعه و تعمیم ورزش همگانی، فراگیری ورزش در شهرها و روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته، حضور حداکثری افراد جامعه در فعالیت‌های ورزشی و همچنین ارتقاء سطح سلامت و نشاط و شادابی جامعه برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای حضور در رشته‌های مختلف نخستین المپیاد ورزش همگانی می‌توانند برای نام‌نویسی به ادارات و نمایندگی‌های ورزش و جوانان استان و یا دفاتر هیئت‌های ورزشی فوتبال، انجمن‌های ورزشی، همگانی، بسکتبال، والیبال و همچنین هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی در مرکز استان و یا شهرستان‌ها مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: