• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9610-3484-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سه شهرک صنعتی چهارمحال و بختیاری تا یک‌ماه آینده به فیبر نوری تجهیز می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به برخورداری هشت شهرک صنعتی از فیبر نوری، گفت: فیبر نوری در سه شهرک دیگر شامل شهرکرد، بروجن و گندمان تا یک ماه آینده اجرا می‌شود و شرکت مخابرات استان در این زمینه بیشترین همکاری را داشته است.
به گزارش ایسنا- منطقه چهارمحال و بختیاری علیرضا شفیع‌زاده 24 دی‌ماه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، با اشاره به اینکه معضل سال آینده صنعت استان، تامین آب خواهد بود، اظهار کرد: 29 شهرک و ناحیه صنعتی در استان وجود دارد که 21 مورد از این تعداد فعال است.
وی افزود: 22 مورد از این شهرک‌ها از زیرساخت‌های آب و گاز بهره‌مند هستند و 23 مورد نیز برق دارند.
شفیع‌زاده با اشاره به برخورداری هشت شهرک صنعتی از فیبر نوری، گفت: فیبر نوری در سه شهرک دیگر شامل شهرکرد، بروجن و گندمان تا یک ماه آینده اجرا می‌شود و شرکت مخابرات استان در این زمینه بیشترین همکاری را داشته است.
وی تصریح کرد: در زمینه زیرساخت برق طبق پروانه بهره‌برداری 345 مگابایت در شهرک‌های صنعتی نیاز است که 218 مگابایت تامین شد و 127 مگابایت کسری در این زمینه وجود دارد.
شفیع‌زاده با اشاره به وجود مشکل تامین برق در شهرک صنعتی سفید دشت، گفت: پست‌های 63، توسط شرکت برق استان اصفهان اجرا می‌شود و اعتبار لازم برای اجرای این پست 17 میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: 2.5 میلیارد تومان از این 17 میلیارد تومان، توسط شرکت شهرک‌های صنعتی تامین شد که 1.5 میلیارد آن از اعتبارات ملی و یک میلیارد تومان نیز توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به این پروژه تخصیص داده شد.
شفیع‌زاده با بیان اینکه مابقی اعتبار لازم برای انجام این پروژه توسط شرکت برق استان اصفهان تامین شد، تاکید کرد: تاکنون پست 63 به 20 شهرک صنعتی سفیددشت، 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با تکمیل آن 30مگا بایت برق اضافه خواهدشد و شهرک صنعتی سفید دشت دیگر مشکل برق نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: احتمالا این پست تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
شفیع‌زاده تصریح کرد: در حال عقد تفاهم نامه با شرکت برق استان اصفهان هستیم تا برای توسعه شهرک صنعتی بروجن نیز اعتباری تخصیص و این پست نیز اجرا شود.
وی با بیان اینکه در برق‌رسانی تقریبا مشکلی در شهرک‌های صنعتی استان وجود ندارد و هرگونه افت فشار و قطعی روشنایی با همکاری شرکت برق برطرف شده است، گفت: به شهرک صنعتی کوهرنگ 40 مگا بایت برق اضافه خواهد شد و این پست موقت نیز در حال دائمی شدن است.
شفیع‌زاده با بیان اینکه تامین زیرساخت گاز بیش از نیاز گاز احساس می‌شود، اضافه کرد: در زمینه تلفن همراه و تلفن ثابت توسط مخابرات اقدامات لازم انجام شده است و با نصب آنتن بی تی اس در فاز سه شهرک صنعتی شهرکرد این مسئله نیز حل شده است.
وی خاطرنشان کرد: تصفیه خانه شهرک‌صنعتی شهرکرد، سامان 1 و 2، بروجن و کوهرنگ اجرا شده و قابل استفاده است و مدول دو بروجن، شهرکرد و سفیددشت در دست طراحی و مطالعات است که اگر این موارد نیز اجرا شوند، هشت شهرک دارای تصفیه خانه خواهند شد.
شفیع‌زاده گفت: اکنون به ازای هر لیتر آب بر ثانیه که به شهرک‌های صنعتی منتقل می‌شود، برای 150 نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: میزان آب مورد نیاز شهرک‌های صنعتی استان در افق 1400، یک هزار و 718 لیتر بر ثانیه پیش‌بینی شده است و اکنون این آب 521 لیتر است که یک هزار و 198 لیتر کسری نسبت به افق 1400 داریم.

شفیع‌زاده بیان کرد: در سال جاری وضعیت مناسبی در تامین آب وجود نداشت اما با کمک دستگاه‌های اجرایی متولی برخی چاه‌ها کف‌شکنی و برخی از آن‌ها جابه جا شد تا مشکلات حل شود.
وی ادامه داد: میزان آب مورد نیاز شرکت‌ شهرک‌های صنعتی شهرکرد، 200 لیتر بر ثانیه است این درحالی است که میزان آب استحصال شده از چاه‌های آب 25 لیتر بر ثانیه است.
شفیع‌زاده اظهار کرد: بحرانی‌ترین شرکت‌ها و نواحی صنعتی در استان در زمینه تامین آب، شرکت صنعتی شهرکرد، سفید دشت، فرادنبه، گندمان است که اکنون به این شرکت‌ها و نواحی صنعتی با تانکر آبرسانی می‌شود.
وی حفظ منابع آب زیر زمینی تخصیص یافته با راهکارهایی همانند جابه جایی چاه، کف شکنی و ... و اخذ تخصیص و تامین آب از طریق سدها و خطوط انتقال آب را برخی از راهکارهای تامین آب شهرک‌ها و نواحی صنعتی برشمرد و یادآور شد: تقاضا می‌شود پروژه انتقال بن – بروجن محقق شود تا مشکل تامین آب برخی شهرک‌های صنعتی موجود در مسیر انتقال این پروژه حل شده و این مهم سرعت بیشتری یابد.
شفیع‌زاده گفت: لازم است کمیته بحران در زمینه آب تشکیل شود و این امر مدیریت شده تا واحدهای صنعتی با مشکل مواجه نشوند.
وی خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری استان قیمت بالایی را در زمینه خرید پساب‌های فاضلاب شهری اعلام کرده که شرکت شهرک‌های صنعتی استان قادر به پرداخت این هزینه نیست.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: