• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9610-3384-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صنعت چهارمحال و بختیاری متقاضی دریافت 11.5 متر مکعب آب از پروژه بن – بروجن است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: صنعت استان متقاضی دریافت 11.5 متر مکعب آب از پروژه انتقال آب بن - بروجن است و امیدواریم با اتمام این پروژه مشکل بسیاری از واحدهای مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی مرتفع شود.
به گزارش ایسنا- منطقه چهارمحال و بختیاری- سیدنعیم امامی 24 دی‌ماه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار کرد: دو درصد از سهم آب صنعت استان در کشاورزی استفاده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه صنعت استان از آب زاینده رود سهمی دریافت نکرده است و حتی یک لیتر از این آب استفاده نکرده است، افزود: تنها 255 لیتر از آب تالاب چغاخور برای استفاده در صنایع استان تخصیص داده شده است اما کمتر از این میزان در صنعت استفاده می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: صنعت استان متقاضی دریافت 11.5 متر مکعب آب از پروژه انتقال آب بن - بروجن است و امیدواریم با اتمام این پروژه مشکل بسیاری از واحدهای مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی مرتفع شود.
وی با بیان اینکه در کارگروه رونق سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری پرداخت تسهیلات به طرح‌های کشاورزی و صنعتی تصویب شد، تصریح کرد: مقرر شده است تا پایان سال جاری در بخش صنعت 22طرح و واحد با 22.6 میلیارد تومان تخصیص و 200 فرصت شغلی ایجاد شود.
امامی تاکید کرد: در بخش کشاورزی نیز برای 20 طرح و واحد تولیدی 9.6 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شد که در قالب سرمایه ثابت و سرمایه در گردش پرداخت می‌شود و این تسهیلات باعث تثبیت 180 شغل و ایجاد 33  فرصت شغلی جدید می‌شود.
وی بیان کرد: نرخ سود تسهیلات طرح رونق در بخش کشاورزی و صنعت 18 درصد است و بانک‌ها تا پایان تیرماه سال آینده برای ارائه تسهیلات در این زمینه فرصت دارند.
امامی خاطرنشان کرد: این مشاغل در بخش صنعت شامل صنایع معدنی و کانی غیر فلزی، صنایع فلزی، نساجی و سلولزی و در بخش کشاورزی مشاغلی همچون دامپروری خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به انتشار خبری مبنی بر نبود بازار فروش و هزینه‌های بالای تولید و تسهیلات از سوی یک تولید کننده در استان، گفت: سازمان جهاد کشاورزی سال گذشته لوله های پلی اتیلن مورد نیاز خود را با اعتبار هشت میلیارد تومان از این تولید کننده خریداری کرده است.
امامی با بیان اینکه این تولید کننده، بیشترین میزان تسهیلات مصوب شده در این کارگروه را دریافت کرده است، اضافه کرد: شایسته بود علاوه بر بیان مشکلات این واحدها، از میزان تسهیلات دریافتی آنان نیز سوال و این موضوع توسط تولید کننده بیان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: