• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9610-1388-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام اعلام کرد:

اعزام‌های غیرقانونی؛ مشکل کنونی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام اعزام‌های غیرقانونی را مشکل کنونی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام دانست و گفت: تمام اعزام‌های قانونی باید از راه قانونی و شورای برون مرزی باشد و هر اعزامی بدون مجوز شورای برون مرزی یک حرکت توریستی محسوب می‌شود و مدال‌های کسب شده نیز از نظر فدراسیون غیزقانونی است و اعتباری ندارد.
به گزارش ایسنا- منطقه چهارمحال و بختیاری-  ناصر پورعلی‌فرد 23 دی‌ماه در سفر به شهرکرد و در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: بیش از 200 هزار ورزشکار سازمان یافته مرد و نزدیک به 45 هزار زن دارای بیمه ورزشی در این رشته فعال هستند.
وی با اشاره به اینکه شاخص افزایش بیمه ورزشی برای ورزشکاران نسبت به سال گذشته 45 درصد بوده است، افزود: بیمه ورزشکاران در ادرات کل ورزش و جوانان و کمیته پزشکی به شکل مرتب انجام می‌شود.
پورعلی‌فرد تصریح کرد: در صورت بروز آسیب دیدگی ورزشکاران قطعا پیگیری لازم انجام و هزینه‌های درمان آنان تامین می‌شود.
وی با اشاره به افزایش 14 درصدی اعتبار فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: نباید به اعتبارات متکی بود که در همین راستا تلاش می‌شود برنامه‌ها توسط فدراسیون و هیأت‌های ورزشی با مدیریت هزینه اجرا شوند.
وی اعزام‌های غیرقانونی را مشکل کنونی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام دانست و عنوان کرد: تمام اعزام‌های قانونی باید از راه قانونی و شورای برون مرزی باشد و هر اعزامی بدون مجوز شورای برون مرزی یک حرکت توریستی محسوب می‌شود و مدال‌های کسب شده نیز از نظر فدراسیون غیزقانونی است و اعتباری ندارد.
پورعلی‌فرد گفت: در خصوص توزیع مکمل‌های غیرمجاز در باشگاه‌ها، گفت: فدراسیون در سطح کشور مبنا را بر اطلاع‌رسانی گذاشته است تا خانواده‌ها با خیال راحت فرزندان خود را به باشگاه‌های فعال در زمینه بدنسازی و پرورش اندام بفرستند تا علاوه بر برخورداری از سلامت اجتماعی از سلامت جسمی نیز برخوردار شوند.
وی ادامه داد: اگر در باشگا‌ه‌ها کارشناس و پزشک تغذیه مستقر باشد تنها می‌تواند از برندی که مورد تایید وزارت بهداشت استف استفاده کند و در غیر این صورت هرگونه توزیع و فروش مکمل‌های غیرمجاز در باشگاه‌ها ممنوع است.
پورعلی‌فرد در خصوص اینکه چند باشگاه متخلف در توزیع مکمل‌های غیرمجاز در سال جاری  شناسایی شده است، تصریح کرد: مسئله نظارت بر امور باشگاه‌ها بر عهده اداره بازرسی و نظارت امور باشگاه‌ها است و اگر از این طریق متخلفی به فدراسیون معرفی شود، قطعا این افراد به دستگاه نظارتی مربوطه برای پیگیری فرستاده خواهند شد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: