• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9610-9314-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خشکسالی در چهارمحال و بختیاری رکورد زد

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال چهارمحال و بختیاری وارد دهمین سال خشکسالی شده و در طی 10 سال گذشته رکورد خشک‌ترین سال‌ها را پشت سر گذاشته است.
 مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – افزود: صبح امروز دمای هوای کوهرنگ به 13 درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید که سردترین نقطه استان و کشور گزارش شد.
وی با اشاره به کاهش چهار تا پنج درجه‌ای دمای هوای استان تا پایان هفته جاری، اظهار کرد: صبح امروز دمای هوای شهرکرد به هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید که این کاهش دما موجب ایجاد پدیده مه در بسیاری از نقاط استان شد.
وی افزود: پدیده مه گرفتگی در بروجن موجب شد دید افقی به کمتر از 150 متر  و در شهرکرد به کمتر از  800 متر برسد که این وضعیت تا پایان هفته در استان وجود دارد.
قطره با اشاره به اینکه متوسط بارش‌ها در استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون به 55 میلیمتر رسیده است، تصریح کرد: در حال حاضر بارندگی‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته و میانگین بلندمدت 77 درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: امسال چهارمحال و بختیاری وارد دهمین سال خشکسالی شده و در طی 10 سال گذشته رکورد خشک‌ترین سال‌ها را پشت سر گذاشته است.
قطره خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود بارش‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده، قطعا سال زراعی جاری در بسیاری از نقاط استان با کاهش 40 تا 70 درصدی بارش مواجه هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: