• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9610-9114-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

25 هزار نفر از کارگران ساختمانی در چهارمحال و بختیاری تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیر کل تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری  گفت: در راستای پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی  در چهارمحال و بختیاری  25 هزار نفر از کارگران ساختمانی و با احتساب افرد تبعی آنان، بیش از  55 هزار نفر از مزایای خدمات تامین اجتماعی برخوردار هستند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - غلامرضا محمدی با تشریح خدمات ارائه شده به کارگران ساختمانی، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در راستای پوشش بیمه‌ای قشرهای مختلف جامعه و  بر اساس قانون بیمه کارگران ساختمانی اقدام به تحت پوشش قرار دادن کارگران شاغل در کارهای ساختمانی اعم از ایجاد یا توسعه ساختمان‌، تجدید بنا، تعمیرات اساسی و یا تخریب مربوط به ساختمان کرده است.
وی افزود: مشمولین قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی پس از ثبت نام در سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی و ارائه مدارکی از قبیل اصل کارت مهارت فنی صنعت ساختمان، اصل و تصاویر مربوط به شناسنامه و کارت ملی، تائیدیه اصالت کارت مهارت از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و تایید بازرسان سازمان بر اساس سهمیه اعلامی از سوی ستاد مرکز نسبت به بیمه‌پردازی اقدام کرده‌اند.
محمدی با اشاره به پرداخت 7 درصدی حق بیمه از سوی کارگران ساختمانی، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون 20 درصد دیگر حق  بیمه کارگران ساختمانی بایستی از محل عوارض صدور پروانه ساختمانی تامین شود.
وی با تاکید بر شناسایی دقیق کارگران ساختمانی، گفت: شناسایی و بررسی اشتغال به کار این گروه از کارگران به منظور تفکیک کارگران شاغل در صنعت ساختمان از سایر کارگران شاغل در کارگاه‌های دیگر مشمول قانون تامین اجتماعی است لذا به استناد قانون بیمه کارگران ساختمانی به منظور جلوگیری از استفاده من غیر حق از مزایای این قانون بازرسان سازمان با نهایت دقت و انصاف در حال شناسایی این افراد هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: