• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9610-8714-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارتفاع برف در شهرستان کوهرنگ به 30 سانتی‌متر رسید

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: طی 24 ساعت گذشته بیشترین میزان بارش مربوط به ایستگاه کوهرنگ بوده که ارتفاع برف موجود به 30 سانتی‌متر رسیده است.
مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اشاره به اینکه عمده بارش‌ها در استان به صورت برف بوده و تا صبح امروز ادامه داشته است، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته بیشترین میزان بارش مربوط به ایستگاه کوهرنگ بوده که ارتفاع برف موجود به 30 سانتی‌متر و ارتفاع برف در گردنه‌های چری و بره‌مرده به 35 سانتی‌متر رسیده است.
وی افزود: صبح امروز بروجن با پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه استان بوده و با توجه به عبور سامانه بارشی از سطح استان تا پایان هفته جاری در بیشتر نقاط استان دمای هوا سه تا چهار درجه کاهش می‌یابد.
قطره گفت: برای فردا صبح با توجه به کاهش دمای هوا، پدیده مه برای بیشتر مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه متوسط بارش‌ها در استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون به 55 میلی‌متر رسیده است، تصریح کرد: بارندگی‌ها در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته و میانگین بلندمدت 77 درصد کاهش داشته است.
قطره با اشاره به اینکه طی چند روز باقی‌مانده از دی و در ماه‌های بهمن و اسفند بارش‌های استان کمتر از حد نرمال پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: کاهش بارش در استان تا پایان سال زراعی جاری جبران نخواهد شد و با توجه به پیش‌بینی‌ها سال زراعی جاری را با کاهش بارش 30 تا 50 درصدی به پایان خواهیم رساند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: