• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9610-1185-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسائل مختلف چهارمحال و بختیاری در سطح ملی بررسی شد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مسائل مربوط به طرح‌های مختلف استان در نشستی با مسئولان ملی بررسی شد.
به‌گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی استانداری، سید حمید پورمحمدی گل‌سفیدی در دیدار با استاندارچهارمحال وبختیاری اظهار کرد: این استان در بخش‌‎های مختلف از جمله توسعه صنعت گردشگری، راه‌اندازی صنایع تولیدی تبدیلی، کشاورزی، توسعه صنعت حمل و نقل از پتانسیل و ظرفیت مطلوبی برخوردار است که باید مدیران این ظرفیت موجود را با ایده وفکر به فرصت اقتصادی تبدیل کنند.
وی با بیان اینکه سیاست دولت در سال آینده توجه ویژه به تولید و اشتغال با استفاده ازمنابع عمومی، سهم بانک‌ها و سهم بخش خصوصی است، افزود: اکنون این استان باید شاخص بیکاری موجود را به یک فرصت تبدیل کند و با جذب اعتبارات در تولید و اشتغال گام بردارد.
به گفته وی، اجرای پروژه در بخش‌های مختلف از جمله منابع طبیعی و آبخیزداری، جنگل، مراتع، توسعه کشت گیاهان دارویی، کشاورزی، پرورش ماهی در قفس، احداث گلخانه، صنایع دستی، نوسازی بافت فرسوده، نوسازی حمل و نقل عمومی شهری و برون شهری، توسعه هتل‌ها و اماکن گردشگری نقش مهمی در ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای این استان دارد.
معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: باید با فراهم آوردن زمینه مهارت آموزی جوانان جویای کار از تسهیلات اشتغالزا در راستای کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی استفاده کرد.
پورمحمدی با بیان اینکه، امسال مجموع اعتبارات استان درمقایسه با سال گذشته ۳۰درصد رشد داشته است افزود: مسئولان ادارات برای جذب اعتبارات باید پیگیری مصرانه تری داشته باشند.
وی  گفت: طرح انتقال آب بن – شهرکرد- بروجن و ریل قطار شهرکرد – اهواز را از طرحهای مهم استان عنوان کرد و افزود: باید با پیگیری و تخصیص اعتبار مسئولین در راه اندازی و تکمیل این دو طرح اهتمام جدی داشته باشند.
استاندار چهارمحال وبختیاری گفت: بنا داریم با اجرای طرح مطالعاتی توسعه پایدار استان به تفکیک نقاط ضعف و قوت هر شهرستان شناسایی و برنامه‌ریزی شود.
اقبال عباسی افزود: این طرح در ظرف چند ماه آینده آماده خواهد شد و با استفاده از آن به هر شهرستان اعتبار تخصیص داده می‌شود.
وی گفت: در این طرح تلاش می‌شود استعدادهای هر بخش در شهرستان‌های تابعه شناسایی شود تا بتوان زمینه رشد و توسعه اقتصادی مردم منطقه را با استفاده از ظرفیت موجود فراهم کرد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: