• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9610-2084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید 120 هزار تن گندم در چهارمحال و بختیاری

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال میزان تولید گندم در استان 120 هزار تن بود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- حمیدرضا دانش 12 دی‌ماه در شورای آرد و نان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: تولید گندم در سال جاری در استان 120 هزار تن بوده که از این میزان 83 هزار تن مربوط به کشت آبی و 37 هزار تن مربوط به دیم است.
وی با اشاره به 69 هزار هکتار سطح زیر کشت دیم و آبی استان، تصریح کرد: از این میزان 36 هزار هکتار کشت دیم و مابقی کشت آبی است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه اظهار کرد: پروتئین و گلوتن انواع ارقام گندم آبی مناسب ولی گلوتن و پروتئین ارقام دیمی از استاندارد مربوطه کمتر است و به همین دلیل آن را با گندم‌تولیدی استان‌های دیگر مخلوط  می‌شود.
دانش افزود: در حال حاضردو هزار و 520 تن انواع کود شیمیایی و دو هزار و 700 تن بذر اصلاح شده میان کشاورزان استان توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه استان رتبه برتر کشور را در کاهش سن زدگی گندم داشته است، تصریح کرد: میزان سن‌زدگی گندم در استان کم و برابر با 0.67 درصد است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: برای مبارزه با این آفت در سال آتی مبلغ 500 میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.
دانش خاطرنشان کرد: تنها 257 تن گندم تولیدی استان بالای 2 درصد سن‌زدگی داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: