• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9610-888-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار چهارمحال و بختیاری:

ورزشکاران اخلاق را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم توجه به فرهنگ ورزشی و ورزش فرهنگی در میان ورزشکاران، تاکید کرد: اخلاق در ورزش از ضروریات بوده لازم است ورزشکاران آن را سرلوحه قرار دهند.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- جعفر مردانی 10 دی‌ماه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان، اظهار کرد: استان به دلیل ارتفاع از سطح دریا و شرایط آب و هوایی در حقیقت یک سوییس کوچکی در ایران است.
وی با تاکید بر پتانسیل ورزشی استان،تصریح کرد: تاکنون آن‌گونه که باید میزبان تمام تیم‌های ورزشی از کشور نبوده‌ایم و انتظار می‌رود تا نسبت به شناساندن استان برای برپایی اردوهای تیم‌های ملی و میزبانی مسابقات ورزشی گام‌های مثبتی برداشته شود که این آمادگی در استان وجود دارد.
مردانی با اشاره به وجود قهرمانان ورزشی درون و برون‌مرزی از استان، خاطرنشان کرد: هنوز موفق نشده‌ایم از این ورزشکاران به درستی حمایت کنیم و به همین دلیل این افراد به استان‌های مجاور مهاجرت می‌کنند و حل این موضوع، نیازمند کمک وزارت ورزش و جوانان است.
وی بیان کرد: مدیر سابق اداره‌کل ورزش و جوانان استان اقدامات مثبتی انجام داده است که لازم است این اقدامات استمرار داشته باشد و مدیر جدید این مجموعه بایستی تلاش کند تا در راستای توسعه ورزش استان قدم‌های موثری بردارد.
مردانی استفاده از تجربه و دانش پیشکسوتان حوزه ورزش، توسعه زیرساخت‌ها، استفاده از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی و توسعه ورزش روستایی را از انتظارات از مدیرکل ورزش و جوانان برشمرد و گفت: باید به ورزش بانوان نیز توجه ویژه شود.
وی گفت: امروز مطالبه اصلی جوانان اشتغال و حل و موانع ازدواج است که انتظار می‌رود مجموعه ورزش و جونان استان با برگزاری مداوم جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان، مسائل جوانان را احصاء کند و به این قشر مطالبه گر توجه بیشتری شود.
مردانی با اشاره به لزوم توجه به فرهنگ ورزشی و ورزش فرهنگی در میان ورزشکاران، تاکید کرد: اخلاق در ورزش از ضروریات بوده لازم است ورزشکاران آن را سرلوحه قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد: با ایجاد وحدت و همدلی بیشتر میان مسئولان استان گام‌های مثبتی در راستای توسعه ورزش برداشته خواهد شد.
مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان نیز اظهار کرد: سال 91 تنها یک پروژه ورزشی به شکل خیری اجرا شد اما سال جاری 13 پروژه ورزشی به صورت خیری در استان موجود است که برخی از آنان در مرحله انعقاد قرار داد و برخی انجام شده است.
عبدالرحمن قاسمی افزود: در بخش ماده 27 به صورت مشارکت هفت پروژه ورزشی در استان وجود دارد که این از نظر تعداد قابل توجه است.
وی قهرمانی تیراندازی با کمان در لیگ یک کشور، وجود 15 داور در لیگ‌های مختلف کشور و کسب 9 مدال ووشو در مسابقات آسیایی از جمله عناوین به دست آمده توسط ورزشکاران استان برشمرد و گفت: در برخی رشته‌های ورزشی 80 درصد از بازیکنان تیم ملی کشور از ورزشکاران استان انتخاب شدند.
قاسمی با اشاره به نبود اسپانسر ورزش در استان، گفت: پایگاه قهرمانی استان در زمینه استعدادیابی مناسب عمل کرده است.
وی تصریح کرد: فدراسیون بسکتبال به دلیل وجود استعدادهای خوب در استان، اقدام به راه‌اندازی مدرسه بسکتبال در چهارمحال و بختیاری کرده است.
قاسمی با اشاره به اینکه سرانه ورزشی از 23 سانتی متر در سال 92، به 28 سانتی متر در سال 96 رسیده است، خاطرنشان کرد: در چهار سال گذشته 12 افتتاحیه و 18 گلنک زنی در استان صورت گرفته است.


 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: