• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9610-1284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عملکرد بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ضعیف است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: عملکرد بانکهای عامل در استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدینسبت به میانگین کشوری ضعیف است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- اقبال عباسی 10 دی‌ماه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: امسال از 393 پرونده معرفی شده به بانک‌ها که مرتبط به فعالیت واحدهای تولیدی است و مقرر شده بود که مبلغ دو هزار 93 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شود تنها 86 پرونده با مبلغ 341 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
استاندارعملکرد بانک‌های عامل در استان در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان نسبت به میانگین کشوری را ضعیف ارزیابی کرد و گفت: متوسط پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش از سوی بانک‌های استان به واحدهای تولیدی تنها 4.6 درصد است که یک‌سوم میانگین کشوری است.
عباسی در ادامه افزود: متوسط پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاری نیز از سوی بانک‌های استان به طرح‌های مذکور 13.7 درصد است که تنها یک‌دوم میانگین کشوری است.
استاندار خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که بیکاری در استان معضل بزرگی است، منابع بانک‌ها باید بیش از پیش در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی نقش آفرین باشند.
عباسی گفت: برای ایجاد اشتغال به کمک و مساعدت بانک‌ها نیاز است البته تسهیلات باید با نظارت دستگاه‌ها به افرادی که اهلیت و توانمندی‌های لازم را دارند، پرداخت شود.
وی تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان بانک‌های عامل، استانداری، سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بخش خصوصی به منظور مراجعه به بانک‌های استان و بررسی پرونده‌های معرفی شده در خصوص پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را ضروری دانست و گفت: ظرف سه ماه آینده تمامی پرونده‌های معرفی شده تعیین تکلیف شوند.
استاندار خاطرنشان کرد: برخی مواقع در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوبات ابلاغ شده به بانک‌ها در خصوص پرداخت تسهیلات مربوطه توسط بانک‌های عامل باید بررسی شود تا مشخص شود از این تعداد مصوبه چند مورد منتج به پرداخت شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: