• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9610-388-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاج خبر داد:

اختصاص حدود 17 هزار میلیارد ریال اعتبار به توسعه زیر ساخت‌های ورزشی استان‌ها

رییس فدراسیون فوتبال کشور با اشاره به اینکه حدود 17 هزار میلیارد ریال از اعتبار کشور به توسعه زیر ساخت‌های ورزشی استان‌ها اختصاص داده شده است، گفت: این اعتبار شامل شهرهای بزگ کشور نمی‌شود و می‌تواند کمک مناسبی به ورزش استان‌ها باشد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – مهدی تاج نهم دی‌ماه در انتخابات مجمع هیأت فوتبال استان، اظهار کرد: در چهارمحال و بختیاری اقدامات مطلوبی در ورزش فوتبال انجام شده است.
وی افزود: دیدگاه رئیس جدید هیأت فوتبال استان به پیشرفت این ورزش در استان کمک خواهد کرد.
تاج تصریح کرد: رقبای ایران در آسیا همچون ژاپن اعتباری بیش از 20 برابر ایران در اختیار ورزش فوتبال قرار دادند که قابل مقایسه نیست اما فوتبال ایران با یک همدلی و یکدستی اکنون بر بام آسیا ایستاده است.
وی تاکید کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان و روسای هیأت‌های ورزشی استان با فوتبال استان همراه هستند و لازم است که روسای هیأت‌ها بر حسب وظیفه هماهنگی بیشتری با ادراه‌کل داشته باشند.
تاج با اشاره به اینکه ورزش فوتبال در دنیا دارای تنش است، ادامه داد: باید کمک شود تا در خارج از زمین این فضا بدون حاشیه و آرام باشد و تنها در زمین ورزش هیجان لازم و کافی ورزشی وجود داشته باشد و در خارج از زمین التهاب ایجاد نشود.
وی استفاده از ظرفیت‌‌های استان و استفاده از حضور بانوان به ویژه در ورزش فوتسال به صورت جدی را در استان توصیه کرد و گفت: در چهارمحال و بختیاری و ایلام به دلیل وجود توان جسمی و فیزیکی قوی افراد، زمینه رشد فوتسال با هزینه‌ای کم فراهم است.
رئیس فدراسیون فوتبال کشور خاطرنشان کرد: لازم است در فوتبال ساحلی نیز به شکل جدی در استان کار شود.
تاج با اشاره به اینکه هر جا دانش نباشد، اثربخشی حاصل نمی‌شود، تاکید کرد: لازم است برای گسترش ورزش فوتبال دانش کافی را کسب کرد.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و 700 تا یک هزار و 800 میلیارد تومان از اعتبار کشور به توسعه زیر ساخت‌های ورزشی استان‌ها اختصاص داده شده است، گفت: این اعتبار شامل شهرهای بزگ کشور نمی‌شود و می‌تواند کمک مناسبی به ورزش استان‌ها باشد.
تاج با بیان اینکه سالانه 10 هزار مسابقه از سوی فدراسیون برگزار می‌شود، افزود: در آینده مسابقات در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امید به صورت 9 منطقه برگزار خواهد شد.
وی کاهش هزینه برگزاری مسابقات ورزشی و آثار تعلیم و تربیت مطلوب به منظور صدمه نخوردن به تحصیل دانش‌آموزان ورزشکار به دلیل شرکت در مسابقات ورزشی استان‌های مختلف را از مزیت‌های منطقه‌ای کردن برگزاری مسابقات ورزشی برشمرد و گفت: در آینده برگزاری مسابقات تیم‌های امید نیز در مناطق خواهد بود.
تاج گفت: خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به صورت جدی توسط وزارت ورزش و جوانان در حال پیگیری است و این امر به زودی محقق خواهد شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: