• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9610-984-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در سال جاری صورت گرفت:

اختصاص ۶۰۰ هکتار از اراضی شیب‌دار چهارمحال و بختیاری به کشت گیاهان دارویی

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری از اختصاص۶۰۰ هکتار از مزارع کم آب و سطح اراضی شیب‌دار شهرستان‌های مختلف استان به کشت گیاهان دارویی از جمله زعفران و گل‌محمدی خبرداد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – ذبیح‌‌الله غریب، رویش ۴۰۰ گونه گیاه دارویی در استان را نشان از مستعد بودن منطقه برای توسعه این گونه‌های مثمر دانست و گفت: هم اکنون ۶۰۰ هکتار از مزارع کم آب و سطح اراضی شیبدار شهرستان‌های مختلف استان به کشت گیاهان دارویی از جمله زعفران و گل محمدی اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به افزایش سالانه حداقل ۵۰۰ هکتار از اراضی مستعد استان به کشت داروهای گیاهی با توجه به برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: تغییر الگوی کشت از گیاهان آب‌بر به کم آب و توسعه کشت داروهای گیاهی در دستور کاری جدی دولت دوازدهم قرار دارد.
وی، تصریح کرد: ظرفیت‌‎های زیادی برای توسعه کشت گیاهان دارویی در استان وجود دارد که باید با توجه به تشدید پدیده خشکسالی در منطقه از این فرصت برای رونق کشاورزی استفاده کرد.
غریب تاکید کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری و روستایی زمینه‌ ایجاد اشتغال و درآمد‌زایی را نیز فراهم می‌کند.
به گفته وی، در چهارمحال و بختیاری سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می‌شود و سطح زیرکشت استان ۲۷۰ هزار هکتار با ۶۶ هزار بهره‌بردار است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: