• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9610-585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ضرورت بازخوانی فتنه 88 برای مقابله بافتنه‌های آینده

امام جمعه موقت شهرکرد بازخوانی فتنه 88 برای مقابله با فتنه‌های آینده در کشوررا ضروری دانست و گفت: بازخوانی فتنه 88، شناختن بهتر از گذشته است و موجب بسته شدن روزنه فتنه‌های آینده خواهد شد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حجت‌الاسلام و المسلمین امیرقلی جعفری هشتم دی ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به سالروز حماسه 9 دی،اظهار کرد: 9 دی‌ماه روز بصیرت و روز برهم زدن نقشه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران است و این روز برای همیشه باید در تاریخ حفظ شود، چرا که در چنین روزی ملت ایران ایستادگی و بصیرت خود را به نمایش گذاشتند.
 وی بر عبرت آموزی از اين واقعه تاريخي 9 دی 88 تأکید کرد و گفت: اين روز يکی از روزهای به ياد ماندنی برای ملت ایران است و مردم يک حماسه به ياد ماندنی را خلق کردند.
امام جمعه موقت شهرکرد افزود:علت فتنه 88 حوادث آن سال در مقطع انتخابات نبود، بلکه انتخابات فقط بهانه‌ای برای آغاز ماجرا بود و این ماجرا از سال‌ها قبل  توسط دشمنان نظام تدارک دیده شده بود.
حجت‌الاسلام جعفری خاطرنشان کرد: برای درک عظمت حماسه 9 دی بايد به ريشه‌يابی فتنه 88 بپردازيم و ماهيت و ابعاد اين توطئه بزرگ و پيچيده را مورد توجه قرار دهيم.
وی بازخوانی فتنه 88 برای مقابله با فتنه‌های آینده را ضروری دانست و گفت: بازخوانی فتنه 88، شناختن بهتر از گذشته است و موجب بسته شدن روزنه فتنه‌های آینده خواهد شد.
امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به اینکه مردم چهارمحال و بختیاری با بصیرت و هوشمندی در سال 88 پیشتاز این حماسه بزرگ بودند و در روز 8 دی‌ماه حماسه آفریدند، تصریح کرد: مردم استان همگام با دیگر استان ها با اعلام جهت و هویت خود دشمن را شکست دادند.
وی با اشاره به اینکه این کشور با فتنه‌های مختلفی پس از دوران انقلاب اسلامی مواجه شد، تصریح کرد: دشمنان نظام در ابتدا با آغاز فتنه‌های نظامی و جنگ تحمیلی به دنبال تخریب و سرنگونی این انقلاب شدند و سپس ولایت‌پذیری را نشانه گرفتند و در مقابل نظریه ولایت‌فقیه ایستادند و در مراحل بعدی نیز با ایجاد فتنه 88 و تحریم‌ها و .... برای تنزل نظام جمهوری اسلامی اقدام کردند.
حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به متوقف شدن طرح آبرسانی بن- بروجن تصریح کرد: این طرح با مجوزات قانونی برای تأمین آب شرب 460 هزار نفر در چهار شهرستان سامان، بن، شهرکرد و بروجن در نظر گرفته شده بود و اکنون اجرای این طرح در ناحیه زاینده رود متوقف شده است و مدیران مربوطه استان بایستی تداوم اجرای این طرح را هرچه سریعتر پیگیری کنند.
وی با بیان اینکه اتمام این طرح در سال جاری توسط رییس جمهوری وعده داده شده بود، گفت: اکنون این طرح از سوی شورای تأمین استان اصفهان متوقف شده است.
امام جمعه موقت شهرکرد اظهار کرد: متأسفانه اعتبار تخصیصی به این طرح در بودجه سال 97 کاهش یافته است و نیاز به وحدت رویه نمایندگان استان در دفاع از حقوق مردم برای اجرای این طرح است.
وی خاطرنشان کرد: 33 طرح کشاورزی در استان نیز که در سال 85 مجوز دریافت کرده‌اند و معیشت حدود 20 هزار خانواده به اجرای این طرح‌ها وابسته بود اکنون متوقف شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: