• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9610-485-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نا امید کردن مردم از نظام اسلامی از توطئه‌های شوم دشمن است

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: این سیاست ایران در مقابله با داعش، اصولی‌ترین و منطقی‌ترین سیاست کشور است و به همین دلیل دشمنان نظام روی این امر تمرکز کرده و با توطئه‌ای شوم به دنبال ناامیدی مردم از نظام اسلامی هستند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اردشیر نوریان هفتم دی ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با اشاره به حماسه 9 دی، اظهار کرد: این واقعه با تلخی ‌و شیرینی ‌هایی همراه بوده است و کشور در تلاطم قرار گرفت اما با حضور مردم این وضعیت به خوبی خاتمه یافت.
نوریان افزود:این سیاست ایران در مقابله با داعش، اصولی‌ترین و منطقی‌ترین سیاست کشور است و به همین دلیل دشمنان نظام روی این امر تمرکز کرده و با توطئه‌ای شوم به دنبال ناامیدی مردم از نظام اسلامی هستند.
وی با بیان اینکه باید برای پیشرفت کشور به سرمایه عظیم انسانی درون کشور توجه کرد و شرایط را برای توسعه مهیا ساخت، افزود: باید به سلیقه‌ها و تفاوت‌ها احترام گذاشت و آن‌ها را به رسمیت شناخت.
نوریان تصریح کرد: در استان فصل جدیدی از کار آغاز شده که بایستی با همت همگان این مسیر به سمت جلو حرکت کند.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بیکاری در استان گفت: کار کردن در استان به دلیل وجود موانع بسیار، سخت است و رسانه‌ها می‌توانند همانند نورافکن کاستی و اشکالات را خالصانه و بی‌قرض بیان و با قلم خویش نقشی سازنده را ایفا کنند.
نوریان بیان کرد: اصلی‌ترین مشکل در استان عدم وجود ادبیات مشترک میان دست‌اندرکاران توسعه استان است.
وی متعهد بودن، امانت‌دار بیت‌المال و همراه دولت بودن و در راستای سیاست‌های آن عمل کردن را از ویژگی‌های یک مدیر برشمرد و افزود: نباید در انتصابات قومی عمل کرد.
نوریان با اشاره به اینکه اکنون در کشور یک جریان پیچیده و درهم تنیده مشغول تولید فکر ناامید کننده در خصوص فاصله گرفتن مردم از سیاست‌های اصولی نظام است، تاکید کرد: اگر نظام جمهوری اسلامی در راستای سیاست‌های خود به جنگ با داعش در سوریه و عراق نمی‌رفت اکنون در کشور و استان باید به جنگ با داعش می‌رفتیم.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این سیاست ایران، اصولی‌ترین و منطقی‌ترین سیاست کشور است و به همین دلیل دشمنان نظام روی این امر تمرکز کردند به دنبال ناامیدی مردم از نظام اسلامی هستند.
نوریان تصریح کرد: بسیاری از قوانین نیاز به بازنگری دارند همانند قوانین مربوط به شهرداری از جمله اصلاح ماده 100، که پیشنهاد آن در مجلس ارائه شده است.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح انتقال بن – بروجن گفت: مهم نیست چه کسی مجری طرح است مهم این است که این طرح به درستی اجرا شود و اکنون طرح در مرحله تعویض کار فرما در کیمسیون تلفیق مجلس قرار دارد.
نوریان گفت: اشکلات عدم اجرای راه آهن مبارکه به شهرکرد نیازمند کامل شدن طرح مطالعاتی و به روز‌ شدن طرح آن توسط راه آهن کشور است که عبور این راه آهن از مناطق مختلف استان اثرات توسعه‌ای برای چهارمحال و بختیاری خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: بایستی برای کمک به اشتغال استان، سرمایه‌گذار بخش خصوصی به استان وارد شود و لازمه تحقق این مهم ایجاد حاشیه امن برای سرمایه‌گذار و ترویج فرهنگ سرمایه‌گذاری است.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یک هزار و 800 میلیارد تومان بودجه استان است که در صورت تخصیص در اختیار چهارمحال و بختیاری قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این اعتبار برای انجام امور مختلف در استان کافی نیست و بایستی راه ورود سرمایه‌گذار بخش خصوص به چهارمحال و بختیاری هموار شود نه اینکه سرمایه‌گذار را ناامید کرد.
نوریان اضافه کرد: برای جذب سرمایه‌گذار پیشنهاد می‌شود استاندار یک تیم برای این امر انتخاب کند و آنان حداقل پنج پروژه توجیح دار در سال برای استان را معرفی کنند.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی در خصوص فتنه 88 گفت: این نظام نباید خدشه دار شود و پیگیری اعتراضات از روش‌های نادرست صحیح نیست.
نوریان ادامه داد: التهاب درست کردن، بدنام کردن نظام تایید نمی‌شود و مطالبات به حق باید از روش درست انجام شود.
وی بیان کرد: دولت در خصوص افزایش نمایندگان استان لایحه نداده است اما مجلس سه طرح داده است که یک نفر به نمایندگان یکی از حوزه‌های استان اضافه شود.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از شکست داعش در منطقه، هنوز بقایای این شجره خبیثه در منطقه وجود دارد که مطابق برآورد این بقایا به کمک آمریکایی‌ها در حال انتقال به شرق منطقه است که کنفرانسی به ابتکار ایران و پاکستان و با حضور روسیه، چین، ترکیه و افغانستان تشکیل شد تا یک سیستم امنیتی ضدتروریسم پایه‌گذاری و فعال شود تا یک ملعون همانند داعش در شرق منطقه شکل نگیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: امید است که این سیستم امنیتی ضد تروریسم به زودی شکل گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: