• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9610-884-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر شعب بانک کشاورزی استان خبر داد:

پرداخت 333 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان، دامداران و بهره‌برداران خسارت دیده در چهارمحال و بختیاری

مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال زراعی جاری بیش از 333 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان، دامداران و بهره‌برداران خسارت دیده در چهارمحال و بختیاری پرداخت شد.
هوشنگ طاهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: در هشت ماهه سال زراعی 96-97 قريب به 113 هزار و 531 هكتار از راضی و باغات و تعداد 64 هزار و 580 راس انواع دام در استان چهارمحال و بختیاری تحت پوشش بيمه کشاورزی قرار گرفته است.
وی افزود: 53 هزار و 890 بیمه‌گذار در استان، محصولات خود را تحت پوشش صندوق بيمه كشاورزی قرار داده‌اند.
طاهری با اشاره به اینکه شعب بانک کشاورزی استان طی 100 روز نخست دولت دوازدهم در سال جاری مبلغ 63 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون برای خرید ماشین‌آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی به متقاضیان بخش کشاورزی پرداخت کرده است، تصریح کرد: این میزان تسهیلات به 335 نفر متقاضی پرداخت شد.
وی در خصوص پرداخت تسهیلات سرمایه‌ای به متقاضیان زیربخش‌های کشاورزی، گفت: طی هشت ماهه ابتدای سال جاری مبلغ 141 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه‌ای به متقاضیان زیربخش‌های کشاورزی پرداخت شده است که با پرداخت این میزان تسهیلات به طرح‌های زیربخش‌های کشاورزی استان، زمینه اشتغال مستقیم بیش از 190 نفر فراهم شد.
طاهری با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری بیش از 333 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان، دامداران و بهره‌برداران خسارت دیده در چهارمحال و بختیاری پرداخت شد، تاکید کرد: اين ميزان غرامت به 57 هزار و 599 نفر از خسارت دیدگان ناشی از خشکسالی، سرمازدگی و سایر عوامل مربوط به خسارت در بخش‌های کشاورزی پرداخت شده است.
وی بیان کرد: طی 100 روز نخست دولت دوازدهم مبلغ یک هزار و 407 میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی به متقاضیان زیربخش های کشاورزی پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان اضافه کرد: این میزان تسهیلات به 7 هزار و 578 نفر متقاضی پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد داشته است.
طاهری در خصوص خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان، خاطرنشان کرد: تا پایان فصل برداشت گندم در آبان‌ماه سال جاری، اعتبار لازم برای خرید بیش از 67 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به مبلغ 872 میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز شده است.

 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: