• جمعه ۲۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 969-3485-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص، هدف اصلی دانشگاه و حوزه است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: تربیت نیروی انسانی متعهد، خلاق و متخصص به عنوان کارآفرین‌های موثر در ارتقای نظام اسلامی از اهداف اصلی دانشگاه و حوزه است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت الاسلام محمدعلی نکونام 24 آذرماه در خطبه های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به27 آذرماه روز وحدت حوزه و دانشگاه و سالروز شهادت آیت الله مفتح و روز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری، اظهار کرد: مرحوم مفتح مجتهد بصیر، درد آشنا و پر دغدغه که تنها له علوم حوزوی اکتفا نکرد بلکه در راستای پررنگ شدن دین به سمت حوزه و دانشگاه نیز حرکت کرد و در این راه به شهادت رسید.
وی با اشاره به اینکه حوزه و دانشگاه باید در یک مسیر حرکت کنند، تصریح کرد: مسیر حوزه و دانشگاه انسانیت و کمال انسانی است و در صورت خروج از انسانیت از مسیر خود خارج می‌شوند.
امام جمعه شهرکرد، تربیت نیروی انسانی متعهد، خلاق و متخصص به عنوان کارآفرین‌های موثر در ارتقای نظام اسلامی را از اهداف اصلی دانشگاه و حوزه دانست و گفت: دانشگاه روزی می‌تواند به خود ببالد که انسان دین مدار و خلاق تربیت کند که بالندگی دانشگاه به پرورش شخصیت‌های بزرگ و موثر در جامعه است.
  نماینده ولی فقیه در استان گفت: تا زمانی که دانشگاه به انسانهای متعهد و تاثیرگذار آمیخته نشود، جامعه اصلاح نخواهد شد و دلیل مشکلات مدیریتی جامعه، نداشتن تخصص و تعهد دینی است.
وی با اشاره به اینکه توجه به مساله عدالت بسیار مهم است و نگاه های سیاسی نباید انسان را از عدالت دور کند، افزود: خروج از مرز عدالت ظلم تلقی می‌شود و ظلم باعث عذاب سخت پروردگار می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه جامعه به دنبال خشونت نبوده و نخواهد بود، گفت: خشونت در ذات اسلام نیست و این افتخاری برای نظام است.
حجت الاسلام نکونام ادامه داد: بزرگترین مشکل دنیای امروز این است که نظام سلطه نخواهد فهمید که خودش در اوج خشونت و خونریزی است و قصد دارد گناه را به دوش دیگران بیندازد که تمام جنایاتی که در فلسطین و دیگر نقاط دنیا رخ میدهد ناشی از جنایات ترامپ است کسی که با انجام جنایات مختلف حقوق بشر را مدافع آزادی می‌داند.
وی با اشاره به اینکه اسلام دین محبت است، گفت: اسلام با داشتن عدالت محکم در برابر متجاوزین ایستاده و از حقوق خود دفاع می‌کند و مسلمانان اجازه نخواهند داد که جهان اسلام به دست صهیونیست ها و ظالمان بیفتد.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به در آستانه قرار گرقتن شب یلدا و صله رحم و تقویت گفتگوهای موثر با اقوام در این شب، تصریح کرد: در این شب نیز باید زندگی اقتصادی را مدنظر قرار داده و به یاد فقرا و نیازمندان بود و در حد توان به آنها کمک شود و با شاد برگزار شدن این مجالس باید مراقب بود که در این مجالس گناه، لهو و لعب ورود نکند.
وی با تأکید بر وحدت درون استانی و خروج محرومیت از استان، اظهار کرد: مسائل مختلف استان از جمله آب، اشتغال و بیکاری و همچنین نقاط حادثه‌خیز استان لازم است با استقلال منافع استان پیگیری شوند.
نماینده ولی فقیه در استان گفت: انتظار می‌رود کسانی که قصد دارند در مدیریت‌ها تصمیم‌گیری کنند با فعالان سیاسی و نمایندگان استان و دیگر افراد به جای تحمیل کردن افکار و تبلیغ کردن، مشورت کنند.
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: انسانها باید در این دنیا سالم زندگی کرده تا در آخرت از زیبایی‌هایی که وجود دارد استفاده کنند و به جای عذاب پروردگار در آرامش باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: