• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 969-7214-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کارگاه آموزشی مواجهه صحیح با قربانیان خشونت خانگی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

کارگاه آموزشی دو روزه مواجهه صحیح با قربانیان خشونت خانگی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
 به‌ گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - عبدالرضا علیمحمدی با اشاره به آمار جرایم خشن در استان اظهار کرد: خشونت، از آسیب‌های اولویت دار استان است که پیامدهای آن تمام حوزه های فردی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تصریح کرد: خشونت خانگی یکی از مهم‌ترین انواع خشونت است، که در فضای خانه و ارتباط خصوصی به دلیل اختلاف نظر در خصوصیت‌های فردی و ذهنی شکل می‌گیرد.
علیمحمدی گفت: شایع‌ترین شکل خشونت خانگی، خشونت علیه زنان و خشونت والدین نسبت به فرزندان است به طوری که فرزند خانواده در معرض تهاجم‌های خشونت آمیز قرار می‌گیرد که متاسفانه باعث بروز آسیب‌های اجتماعی و روانی در فرد می‌شود و قابل جبران هم نیستند.
وی افزود: آگاهی مشاوران و مددکارانی که با حوزه خشونت خانگی در ارتباط هستند، تاثیر بسیاری در کنترل و کاهش این جرایم در پی خواهد داشت و بدین منظور کارگاه دو روزه مواجهه صحیح با قربانیان خشونت های خانگی برگزار شد.
علیمحمدی اضافه کرد: در این کارگاه، مبانی خشونت، مدل راهبردی و اقدامات سازمان ملل در زمینه حذف خشونت علیه زنان، شیوه های برخورد با قربانیان خشونت های خانگی و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گفته وی، کارگاه آموزشی مواجهه صحیح با قربانیان خشونت خانگی با حضور 40 نفر از مشاوران، مددکاران استان در شهرکرد برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: