• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 969-588-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تیراندازی جزء رشته‌های مدال آفرین المپیک است

رئیس فدراسیون تیراندازی کشور گفت: تیراندازی جزء رشته‌های مدال آفرین المپیک است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – علی دادگر 11 آذرماه در مجمع انتخابات هیئت تیراندازی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به آموزش سه رشته تیراندازی، سوارکاری و شنا بنا به فرموده پیامبر اسلام، اظهار کرد: از میان تمامی رشته ها به فراگرفتن رشته تیراندازی تاکید شده است که خوشبختانه از این رشته در میان مسئولان نیز حمایت‌های خوبی انجام می‌شود.
وی افزود: متاسفانه رشته تیراندازی در میان ملل اسلامی از جایگاه خوبی برخوردار نبوده و دارای رنکینگ بالایی نیست.
دادگر با اشاره به اینکه تمرکز زدایی در رأس اقدامات فدراسیون تیراندازی است، تصریح کرد: بودجه‌ای در امر ساخت و ساز به این فدراسیون اختصاص نیافته است.
دادگر با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته در رشته اهداف پروازی با تفنگ اعزامی انجام نشده است، تصریح کرد:و سه‌شنبه و پنج‌شنبه هفته جاری دو تیم حدود 70 نفر به مسابقات فینال اهداف پروازی برای دریافت سهمیه نوجوانان به ژاپن و صربستان اعزام می‌شوند.
وی گفت: این فدرراسیون 17 میلیارد تومان بدهی دارد که یکی از بدهکارترین فدراسیون‌ها در طول تاریخ به شمار می‌رود و با وجود این شرایط، از هیچ اعزامی دریغ نشده است که امید است در این مسابقات آسیایی دو سهمیه از المپیک برای کشور کسب شود.
رئیس فدراسیون تیراندازی کشور با اشاره به اینکه کسب مدال‌های المپیک موجب ارزیابی این فدراسیون می‌شود، تصریح کرد: تا به امروز در اهداف پروازی مدال یا سهیمه المپیک کسب نشده که وزارت ورزش و جوانان انتظار کسب مدال المپیک را در این رشته دارد وتامین زیرساخت‌ها یا فراهم کردن آن‌ها از وظایف فدراسیون تیراندازی است.
وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری دارای پتانسیل‌های فراوانی است که حمایت‌ها به طور کامل از قهرمانان آن انجام می‌شود، گفت: بیشترین رشته‌ای که در چهارمحال و بختیاری روی آن سرمایه‌گذاری می‌شود تیراندازی است که از زمان‌های گذشته تیراندازی در این استان مرسوم بوده است.
دادگر با اشاره به اینکه ساماندهی شکارچیان از سیاست‌های دولت، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تیراندازی است، تصریح کرد: قطعا با ساماندهی شکارچیان در رشته‌های اهداف پروازی قهرمانان این رشته افزایش می‌یابد.
رئیس فدراسیون کشور با اشاره به وجود بیش از 30 هزار اسلحه دارای مجور در استان، گفت: امید است در بهار سال آینده یا اوایل تابستان بزرگترین جشنواره تیراندازی عشایر ایران در این منطقه برگزار شود.
دادگر ضمن توصیه به رئیس هیئت تیراندازی استان، گفت: لازم است مناطقی که هیئت تیراندازی ندارند هیئت تشکیل شود و لازم است بودجه‌ای که به شهرداری‌ها برای ساخت سالن تیراندازی یا اختصاص زمین اهداف پروازی اعتباری جذب نشده اعتبار مورد نیاز باید به اداره کل ورزش و جوانان و هیئت تیراندازی استان باز گردد.
وی با اشاره به وجود سالن‌های بزرگ تیراندازی در این استان، خاطرنشان کرد: باید بودجه‌ای از سوی استانداری برای تجهیزات و راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این سالن‌ها اختصاص یابد.
دادگر گفت: در حال حاضر دست دولت برای تامین زیر ساخت‌ها باز نیست و زمانی که نفت 140 دلار فروخته می‌شد باید به فکر تامین زیرساخت‌های ورزشی استان‌های محروم می‌کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: