• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 969-2214-5
  • خبرنگار : 99
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

17 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در چهارمحال و بختیاری فعالیت می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از فعالیت 17 پژوهش‌سرا در مدارس شهرستان‌ها و مناطق سراسر استان خبر داد و گفت: در این پژوهش‌سراها دانش آموزان با مقدمات کار پژوهشی و تحقیقی آشنا می‌شوند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – بهروز امیدی چهارم آذرماه در آئین افتتاحیه هجدهمین جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش استان، با تبریک هفته پژوهش، گفت: اهمیت پژوهش برای همه محرز است اما در آموزش و پرورش این مقوله مهم‌تر و بیشتر احساس می‌شود.
وی با بیان اینکه در مدارس سعی شده تا دروس به صورت پژوهشی به دانش آموزان ارائه شود، افزود: برگزاری جشنواره‌های جابر ابن حیان و خوارزمی و پرسش مهر ریاست جمهوری نیز در راستای توانمندسازی دانش آموزان بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان از فعالیت 17 پژوهش‌سرا در مدارس شهرستان‌ها و مناطق سراسر استان خبر داد و تصریح کرد: در این پژوهش‌سراها دانش آموزان با مقدمات کار پژوهشی و تحقیقی آشنا می‌شوند.
امیدی با اشاره به اینکه مسیر توسعه جوامع از آموزش و پرورش طی می‌شود، عنوان کرد: سه نفر از معلمان پژوهشگر برتر استان و پنج نفر از دانش آموزان محقق و مخترع استان در این نمایشگاه تجلیل می‌شوند.
وی کاربردی کردن پژوهش را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: هفته پژوهش بهانه‌ای برای همکاری همه دستگاه‌های حوزه پژوهش در کاربردی کردن تحقیقات است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: