• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 969-2114-5
  • خبرنگار : 99
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس پارک علم و فناوری استان گفت:

فعالیت 120 شرکت دانش‌بنیان در چهارمحال و بختیاری

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری پیرعلی با بیان اینکه 120 واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در استان فعالیت می‌کنند، گفت: در این شرکت‌ها 600 نفر به صورت مستقیم در حال فعالیت هستند و از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های سراسر کشور هستند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اسماعیل پیرعلی چهارم آذرماه در آئین افتتاحیه هجدهمین جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش استان، با اشاره به اینکه دانش‌بنیان شدن سرلوحه همه جوامع قرار گرفته است، گفت: توجه به پژوهش و هزینه در آن باعث افزایش اقتدار و عزت و پیشرفت در راهبردهای کلان کشور نسبت به سایر کشورهاست.
وی با اشاره به آغاز گفتمان اقتصاد دانش‌بنیان طی یک دهه گذشته در کشور، افزود: دانشگاه‌ها نیز در این راستا مأموریت گرا شده و به دانشگاه‌های کارآفرین تبدیل رویه داده‌اند.
رئیس پارک علم و فناوری استان به راه‌اندازی بیش از سه هزار و 100 شرکت دانش‌بنیان در کشور اشاره و اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و 400 شرکت در پارک‌های علم و فناوری تشکیل شده‌اند.
پیرعلی با بیان اینکه 120  واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در استان فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در این شرکت‌ها 600 نفر به صورت مستقیم در حال فعالیت هستند که از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های سراسر کشور هستند.
وی گردش مالی سالیانه شرکت‌های دانش‌بنیان استان را 70 میلیارد تومان اعلام و ابراز کرد: این شرکت‌ها توسط برترین‌های رتبه‌های دانشگاهی در رشته‌های آب، انرژی، IT  و  ICT تأسیس شده‌اند.
رئیس پارک علم و فناوری استان توسعه را مبنی بر دارایی، ایده، شکوفایی و نوآوری دانست و خاطرنشان کرد: یکی از ارکان این توسعه پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد هستند.
پیرعلی با بیان اینکه 47 غرفه در نمایشگاه هفته پژوهش امسال برپا شده است، تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان 25 غرفه و دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها 22 غرفه را تشکیل می‌دهند.
وی رونمایی از 8 طرح پژوهشی و تورهای پژوهشی و فناوری را از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: شش کمیته در برپایی نمایشگاه هفته پژوهش همکاری داشته‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: