• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 968-2487-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کتابداران و کتابخوانان برتر چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند

در آیین بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار از 25 نفر از برترین‌های کتابخانه‌ها، کتابداران و مسئول کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – جعفر مردانی 30 آبان‌ماه در این آیین ضمن تبریک به مناسبت آغاز ماه ربیع‌الاول و آغاز هفته بسیج، اظهار کرد: دین، فرهنگ و تمدن اسلامی انس و الفتی دیرینه با کتاب و کتابخوانی داشته و معجزه پیامبر کتاب انسان‌ساز قرآن کریم بوده است.
وی افزود: در قرآن و اسلام کتاب و کتابخوانی از جایگاه عظیمی برخوردار است به طوری که با نگاه به محتوای کتاب قرآن متوجه می‌شویم که واژه کتاب در قرآن 255 مرتبه، واژه علم582 مرتبه، قلم دو مرتبه و واژه اقرا سه مرتبه تکرار شده است.
مردانی گفت: با تمام تلاش‌هایی که در امر کتاب، کتابخوانی و کتابدار می‌شود و دولت یازدهم و دوازدهم اهمیت و اهتمام ویژه‌ای نسبت به مباحث فرهنگی در جامعه دارد، ولی در شان و منزلت نظام و با وجود جمعیت بیش از یک میلیون نفری استان، این تعداد کتابخانه که عمده آن در دولت یازدهم ساخته شده است، نیست و باید افزایش یابد.
وی با اشاره به لزوم افزایش تعداد اعضای کتابخانه‌های استان، تصریح کرد: زمانی کتاب و قصه‌گویی از درون خانواده شکل می‌گرفت که متاسفانه امروزه فضای مجازی جای استفاده از کتاب و کتابخوانی را در خانواده‌ها گرفته و این فضا آسیب‌های فراوانی را به جامعه از جمله بحث کتاب و کتابخوانی وارد می‌کند.
مردانی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های فرهنگی استان باید به منظور توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی مخصوصا در خانواده‌ها تلاش کنند.
وی گفت: پس از خانواده‌ها، آموزش و پرورش نقش مهمی در توسعه این فرهنگ دارد زیرا این نهاد فرزندان را که آینده‌سازان کشور هستند برای ورود به دانشگاه آماده می‌کند که در این میان علاوه بر خانواده و آموزش و پرورش نهاد کتابخانه‌ها نیز وظایفی را برعهده دارد که باید همگان به این مسائل توجه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: