• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-390-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

واقعه غدیر در چهارمحال و بختیاری بازروایی می‌شود

فرماندار شهرکرد گفت: واقعه غدیر در چهارمحال و بختیاری بازسازی و بازروایی می‌شود.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حمید ملک‌پور ششم شهریورماه در نشست شورای اداری شهرستان شهرکرد  ضمن تبریک به مناسبت هفته دولت، با اشاره به ورود مسافران به استان در ایام تابستان، افزود: خوشبختانه طی دو سال گذشته فرهنگ خدمات‌رسانی به مسافران بهبود یافته که لازم است برنامه‌ریزی‌های مختلفی به منظور خدمات رسانی بیشتر به مسافران و تامین نیازهای روزمره مخصوصا در ایام تعطیل انجام شود.

ملک‌پور گفت: در حال حاضر پارک‌ها به لحاظ روشنایی از وضعیت عمومی مناسبی برخوردار هستند ولی متاسفانه حمل زباله در آن مکان‌ها به کندی انجام می‌شود و باید شهرداری همکاری مناسبی را در این زمینه انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های شهری در حال نابودی هستند و نیاز است مکانی برای اسکان مسافران در نظر گرفته شود، تصریح کرد: پارک‌ها نیازمند پارکبان هستند تا در تمام ساعات شبانه‌روز به منظور مراقبت از فضای سبز گشت‌زنی کنند.

فرماندار شهرکرد با اشاره به آغاز به کار شوراهای اسلامی شهر و لزوم تشکیل شوراهای فرادست، ادامه داد: شوراها مظهر فعالیت دموکراسی در نظام هستند و با تمام دستگاه‌ها در ارتباط بوده که باید مطالبات مردم را پیگیری کنند. 

وی با اشاره به بازروایی حادثه غدیرخم و برگزاری این مراسم طی چندین سال در سطح شهرستان شهرکرد، گفت: این مراسم به منظور به صحنه آوردن مردم مخصوصا جوانان  و آشنا شدن آن‌ها با مباحث ولایت و واقعه غدیر برگزار می‌شود.

ملک‌پورخاطرنشان کرد: در صورتی که با مشارکت یکدیگر نسبت به مسائل اجتماعی واکنش مطلوبی نشان دهیم شهر پیشرفت خواهد کرد.

وی با اشاره به ساماندهی دکه‌های موجود در سطح شهر، تصریح کرد: وجود این دکه‌ها مغایر با قانون است که لازم است با فراهم‌ شدن زیر‌ساخت‌ها، بازار روز یا زمینی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار داده تا در یک مکان مستقر شوند و تلاش شود این دکه‌ها با ظرافت و به طور تدریجی جمع‌آوری شوند.

فرماندار شهرکرد با اشاره به محله 32 شهرکرد، گفت: در این محل فروش مواد مخدر انجام می‌شود که باید تمام دستگاه‌های اجرایی مخصوصا بانک‌ها در ایجاد اشتغال آن‌ها همکاری لازم را داشته باشند تا با تقویت بنیه مالی، مانع فروش مواد مخدر شوند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح مدیریت پسماند زباله طرح مطلوبی است، خاطرنشان کرد: در صورتی که این طرح دارای اشکالاتی باشد لازم است اصلاح شود که متاسفانه کارخانه تبدیل پسماند در شهرکرد وجود ندارد و لازم است شهرداری در این راستا به منظور اجرایی کردن آن گام بردارد.

فرماندار شهرکرد گفت: لازمه کار مسئولین آشنایی و تسلط بر قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های اجرایی است که با رعایت قوانین و تسلط بر آن‌ها، افراد دچار سوء جریان نخواهند شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: