• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 963-15314-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‌ آهن مبارکه به شهرکرد بیش از سه هزار شغل در چهارمحال و بختیاری ایجاد می‌کند

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: راه آهن مبارکه به شهرکرد با اعتبار 43 تا 45 میلیارد تومان از جمله پروژه‌هایی است که در صورت بهره‌برداری بیش از سه هزار شغل در استان ایجاد خواهد کرد و این امر یک تحول عظیم در استان محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – قاسم سلیمانی دشتکی، 29 خرداد ماه در جلسه‌ اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولین استان، اظهار کرد: با جذب سرمایه‌گذاران در استان مقرر شد که راه‌آهن مبارکه ـ شهرکرد به بخش خصوصی واگذار شود.

وی با اشاره به اجرای برق‌رسانی، گاز رسانی، اجرای پروژه های اقتصادی کوچک، صنایع تبدیلی و بسته بندی در منطقه دیناران استان، تصریح کرد: در اجرای این امر شرکت‌های آب و برق و مراکز بهداشت و درمان دخیل هستند و همه موظف‌اند طرح‌های خود را در این زمینه ارائه دهند.  

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: راه آهن مبارکه به شهرکرد با اعتبار 43 تا 45 میلیارد تومان از جمله پروژه‌هایی است که در صورت بهره‌برداری بیش ازسه هزار شغل در استان ایجاد خواهد کرد و این امر یک تحول عظیم در استان محسوب می‌شود.

استاندار،  اداره کل راه و شهر سازی را موظف به پیگیری در خصوص این راه‌آهن دانست و گفت: در اجرای این امر شرکت‌های آب و برق و مراکز بهداشت و درمان دخیل هستند و همه موظف‌اند طرح‌های خود را در این زمینه ارائه دهند..

وی از راه اندازی پوشاک هاکوپیان در سه تا از استان‌های محروم همانند چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: بزودی با راه‌اندازی این طرح پوشاک، 1200 شغل در استان ایجاد خواهد شد.

استاندار به پروژه تولید برق از زباله در استان اشاره کرد و گفت: مسئله ارزیابی زیست محیطی پروژه اکوانرژی حل شده و مقرر شده  سرمایه‌گذار این پروژه تعهد محضری مبنی بر رعایت مسائل زیست محیطی به محیط زیست دهد.

سلیمانی دشتکی خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در انجام وظایف، از هیچ دستور غلطی و غیرقانونی پیروی نکنند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری نیز اظهار کرد: 55 طرح سرمایه‌گذاری با 640  میلیارد تومان اعتبار و اشتغال شش هزار و 19 نفر شناسایی و به بنیاد برکت برای حضور و مشارکت در این پروژه‌ها معرفی شده است.

شراره زارعان تعداد پروژه‌های بخش کشاورزی را 13 طرح با 52 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال 536 نفر اعلام کرد و گفت: دو پروژه نیز با 173 میلیارد تومان اعتبار و اشتغال 250 نفردر بخش گردشگری مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: 26 طرح دانش بنیان با حجم سرمایه‌گذاری 114 میلیارد تومان و فراهم کردن زمینه اشتغال برای یک هزار و 810 نفر نیز به بنیاد برکت معرفی شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: