• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 963-15214-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعطای تسهیلات بلاعوض برای احداث مجتمع‌های صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری از اعطای تسهیلات بلاعوض برای احداث مجتمع‌های صنایع دستی در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – بهمن عسگری 29 خرداد ماه در جلسه‌ای با حضور صنعتگران استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: یکی از اهداف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آموزش و هدایت به سمت ایجاد کارگاه‌های صنایع دستی و در نهایت بازار فروش است.

وی گفت: امسال 500 میلیون تومان برای پرداخت تسهیلات بلاعوض به منظور ایجاد مجتمع‌های صنایع دستی در استان جذب شده است.

عسگری افزود: پر کردن اوقات فراغت هنرمندان و ایجاد اشتغال در راستای جلوگیری از بیکاری از دیگر رسالت‌های این نهاد است.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات آموزشی این نهاد، تصریح کرد: در زمینه آموزش تولید صنایع دستی با تعاملی که با دستگاه‌های مرتبط برقرار شد، و با حضور در دانشگاه‌های استان و برقراری بازارچه‌های موقت سعی در جذب اقشار فارغ‌التحصیل و آگاه در این حوزه شد.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ادامه اظهار کرد: با جذب افراد مذکور آموزش رایگان و هدایت آنان به سمت ایجاد کارگاه‌های صنایع دستی، اجرای طرح‌های مرتبط با این صنعت صورت پذیرفت.

وی اجرای طرح‌های صنایع دستی در مناطق محروم و راه‌اندازی طرح گلیم‌بافی با ظرفیت حدود 50 بافنده، را از برنامه‌های این ارگان در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: با رویکرد این ارگان اکنون صنعتگران معلول در روستای شیخ شبان نیز در حال تولید صنایع دستی در استان هستند.

عسگری راه‌اندازی مجتمع نمد مالی با اعتبار 500 میلیون تومان، راهاندازی بازارچه صنایع دستی در شهرکرد با 29 غرفه که برای 40 تا 45 نفر به طور مستقیم و 50 نفر به شکل غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است را از دیگر اقدامات این نهاد در سال گذشته برشمرد.

 مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: هم اکنون آموزش رایگان گلیم بافی به 50 نفر از اهالی روستای سرآقاسید کوهرنگ چهارمحال و بختیاری به صورت پایلوت در حال انجام است.

وی اظهار کرد: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در سه سال گذشته سه هزار و 400 شغل دائم ایجاد کرده است.

نورالله شماعی، رئیس اتحادیه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به تصویب قانون بیمه و حمایت از صنعتگران صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: تصویب این قانون از مهمترین دستاوردهای مطلوب دولت یازدهم محسوب می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: