• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 963-14914-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشکلات شش واحد تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری بررسی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری: مشکلات مربوط به شش واحد تولیدی با حضور دستگاه‌های اداری و بانک‌های عامل بررسی شد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – سید نعیم امامی 29 خرداد ماه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان چهارمحال و بختیاری استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: مشکلات مربوط به شش طرح و واحد تولیدی با حضور دستگاه‌های اداری و بانک‌های عامل بررسی شد.
وی افزود: واحدهای مذکور در حوزه‌های صنایع معدنی، بسته بندی آب معدنی و صنایع ساختمانی فعالیت دارند.
امامی تصریح کرد: عمده مسائل و مشکلات این واحدها مربوط به معوقات بانکی است و بخشی نیز مربوط به سازمان تامین اجتماعی و سازمان دارایی است که برای برخی از این شش واحد جلسات تکمیلی برگزار خواهد شد و پس از آن مجدد به ستاد تسهیل استان بازگشت داده می‌شوند.
وی در خصوص شرکت چهل چشمه کوهرنگ خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات این واحد تولیدی تا هفته آینده دو نامه براساس توان پرداخت متقاضی توسط سازمان صنعت و معدن استان تنظیم و به ستاد تسهیل ملی و شرکت شهرک‌های صنعتی کشور ارسال می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: بدهی شرکت نگارسنگ به بانک ملی دو میلیارد و 400 میلیون تومان است که مقرر شد پنج درصد از این بدهی ظرف دو ماه آتی و مابقی آن پس از چهار ماه تنفس پرداخت شود.
امامی خاطرنشان کرد: امید است با برگزاری این جلسات در سال جاری مشکلات این واحدها که عمدتاً شامل بدهی‌های معوق به بانک‌ها، تأمین سرمایه در گردش، تقسیط بدهی و بخشش جرایم مالیاتی است، مرتفع شوند.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز تصریح کرد: ارائه عملکرد و گزارش علمی و کارشناسی از نحوه فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری در سطح ملی می تواند باعث رتبه برتر این ستاد در کشور شود.
قاسم سلیمانی دشتکی خاطرنشان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی عضو ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری باید گزارش فعالیت خود در این حوزه را از طریق رسانه‌های عمومی اطلاع رسانی کنند. مدیرکل تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته پرونده بیمه ای 723 کارگاه با بدهی 120 میلیارد ریال در استان بررسی شد که از این تعداد بخشودگی جرائم 620 کارگاه به مبلغ 26 میلیارد ریال بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: