• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 963-13914-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چهارمحال و بختیاری وارد نهمین سال خشکسالی شد

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش بارش و جبران نشدن کمبود بارش‌هادر استان، گفت: امسال چهارمحال و بختیاری وارد نهمین سال خشکسالی شده است.

مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اشاره به اینکه مجموع بارش‌های استان در سال زراعی جاری به 504 میلی‌متر رسیده است، تصریح کرد: متاسفانه با اتمام بارش‌ باران در سال زراعی جاری، بارندگی‌ها نسبت به میانگین بلندمدت دوره مشابه 15 درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به کاهش بارش و جبران نشدن کمبود بارش‌هادر استان ،خاطرنشان کرد: امسال چهارمحال و بختیاری وارد نهمین سال خشکسالی شده و با توجه به روند افزایش دما برای ماه‌های آینده، به خصوص برای دشت‌های ممنوعه استان با وجود وضعیت بحرانی این کمبود بارش احساس می‌شود و تابستان با کمبود آب مواجه خواهیم بود.

قطره در اظهار کرد: طی سه روز آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری بعدازظهرها با وزش ملایم باد همراه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه روند افزایش دما برای استان وجود ندارد، افزود: تغییر محسوسی در دمای استان مشاهده نخواهد شد و وضعیت دمای هوا همانند روز گذشته خواهد بود.

قطره گفت: امروز صبح دمای مرکز استان شش درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان کشور گزارش شده و بعدازظهر روز گذشته لردگان با 35 درجه بالای صفر گرم‌ترین نقطه استان بوده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: