• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 963-13814-5
  • خبرنگار : 76
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئولان دستگاه‌های دولتی موظف به پیگیری صدور سند اراضی دولتی هستند

معاون امور هماهنگی و عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مسئولان دستگاه‌های دولتی باید تا پایان امسال صدور سند اراضی و به خصوص سند تک برگی برای اراضی دولتی را پیگیری کنند.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – گودرز امیری 27 خرداد ماه در کارگروه مبارزه با زمین‌خواری استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی به ویژه راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، منابع طبیعی و جهادکشاورزی باید مسئله اراضی فاقد سند استان را با جدیت بیشتری پیگیری کنند و نسبت به اخذ مجوز تا پایان سال جاری اقدام کنند.

وی افزود: در صورتی که در حریم کمی رودخانه ها ساخت و سازهای انجام شده بدون مجوز باشد، باید مطابق قانون تخریب شود.

معاون امور هماهنگی و عمرانی استاندار با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر،  آموزش و پرورش استان نیمی از املاکش را مستند کرده استصریح کرد: از سال 92 تاکنون چهار هزار و 948 سند تک برگی در استان صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص آرای قضایی مبنی بر قلع و قمع بنا و رفع تصرف، هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی ذیربط الزامی است و چنانچه موانع یا مشکلاتی برای اجراء آرا وجود داشته باشد، مراتب به دادگستری اعلام تا تصمیم لازم اتخاذ گردد.

امیری با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز  در حواشی رودخانه‌ها، خاطرنشان کرد: صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز در روستاهای حاشیه رودخانه‌ها باید مطابق طرح هادی روستا باشد و خارج از حریم رودخانه نباید هیچ‌گونه مجوزی صادر شود.

معاون امور هماهنگی و عمرانی استاندار خاطرنشان کرد: در اعمال قانون در رفع تصرف ها در حریم روزدخانه تبعیض بین مردم و دستگاههای دولتی انجام نمی شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: