• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 963-13614-5
  • خبرنگار : 76
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخصیص بیش از 9 میلیارد تومان از اعتبارات استانی به بخش بهداشت و درمان چهارمحال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: امسال نه میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات استانی به بخش بهداشت و درمان، تخصیص داده شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته سه برابر رشد داشته است.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – قاسم سلیمانی دشتکی 27 خرداد ماه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان چهارمحال و بختیاری، توجه به مسائل بهداشت را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: امسال 9 میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات استانی به بخش بهداشت و درمان، تخصیص داده شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته رشد 3 برابری داشته است.

وی ذبح دام به صورت سنتی را یک مسئله نگران‌کننده در شرایط شیوع تب کریمه کنگو دانست و گفت: فر مانداران و مسئولین مربوطه موظف به اجرایی شدن کشتار دام به صورت صنعتی هستند.

استاندار با تأکید ذبح دام در کشتارگاه‌های مجوزدار، تصریح کرد: با توجه به خطر تب کریمه کنگو ، باید کشتارهای سنتی شهرهای سودجان، کاج و روستای بارده در کشتارگاه صنعتی جونقان صورت گیرد .

سلیمانی دشتکی از پیشرفت 60 درصدی کشتارگاه بارده خبر داد و گفت: طرح کشتارگاه بارده برای بهره‌برداری سریع‌تر و اعطای تسهیلات در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مطرح شود.

وی افزود: در راستای برنامه توسعه فرهنگ و ورزش همگانی و به منظور کاهش آلودگی هوا و ارتقاء سلامت، طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در استان از تیرماه اجرایی خواهد شد.

استاندار خاطرنشان کرد: در راستای اجرای قانون مدیریت پسماند و خلاء وجود سازمان مدیریت پسماند، مقرر شد متولیان تشکیل سازمان مدیریت پسماند نسبت به پیگیری فعالیت این  سازمان از ماه آتی اقدام کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: