• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 963-3584-5
  • خبرنگار : 76
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

29 درصد اقتصاد چهارمحال و بختیاری وابسته به تولیدات بخش کشاورزی است

مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 29 درصد اقتصاد چهارمحال و بختیاری وابسته تولیدات بخش کشاورزی است.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – ذبیح‌الله غریب در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی و تولیدات دامداری در کشور محسوب می‌شود.

وی افزود : 29 درصد اقتصاد چهارمحال و بختیاری وابسته تولیدات بخش کشاورزی است.

غریب اجرای سیستم شبکه آبرسانی تحت فشار در کشاورزی استان را مطلوب دانست و گفت: سال گذشته پنج هزار و 700 هکتار از اراضی باغی و زراعی استان تحت کشت آبیاری نوین بود.

مدیرکل جهادکشاورزی استان افزود: چهارمحال و بختیاری در تولید برخی محصولات کشاورزی مانند هلو، گوشت قرمز و خرید تضمینی شیر و میوه رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی صرفه‌جویی آب در امور کشاورزی را یکی از اهداف این سازمان اعلام کرد و گفت: برای تحقق این امر نیاز است به کشت نشاءای و کشت محصولات با نیاز آبی کم توجه کرد.

غریب با اشاره به کشت چغندرقند پائیزه و بهاره در استان، تصریح کرد: کشت این محصول در دو فصل سال موجب شده است که کارخانه قند استان در دوفصل پاییز و تابستان مشغول فعالیت و تولید باشد.

مدیرکل جهادکشاورزی استان خاطرنشان کرد: بدهی خدمات آب و برق این مجموعه کشاورزی طی سال‌های اخیر به مراکز خدمات‌رسان، 800 میلیون تومان است که برای پرداخت این بدهی نیازمند اعتبارات است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: