• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 963-2385-5
  • خبرنگار : 76
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهای آب چهارمحال و بختیاری باید پرداخت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بهای آبی که از این استان به دیگر استان‌های کشور منتقل می‌شود باید پرداخت شود.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – گودرز امیری 23 خرداد ماه در شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: آثار خشكسالي سال‌هاي اخير در چهارمحال و بختياري بيداد مي‌كند و همين مسئله باعث ممنوعه شدن اغلب دشت‌های اين استان شده است.

وی با اشاره به اینکه استان‌های نفت‌خیز کشور مبلغی جهت انتقال نفت و عوارض ناشی از آن دریافت می‌کنند، تصریح کرد: بهای آب نیز به استان‌های آبخیز به منظور حفاظت کیفی و کمی خاک و آب باید پرداخت شود.

امیری انتقال آب بین حوضه‌ای را عامل ایجاد مشکلات عمده برای استان‌های آبخیز دانست و گفت: بهای آبی که از این استان به دیگر استان‌های کشور منتقل می‌شود باید پرداخت شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار افزود: در سال‌های تر سالی حدود 11 میلیارد متر مکعب آب از چهارمحال و بختیاری خارج می‌شد.

وی با اشاره به کاهش حداکثر حجم سدهای آبی استان، تصریح کرد: حداکثر حجم سد چغاخور از سال 91 تا کنون، هشت میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اظهار کرد: در حال حاضر کشت آبی استان کاهش پیدا کرده است لذا باید منابع آبی از دست رفته شناسایی شده و راه‌های جایگزین برای آن پیش‌بینی شود.

امیری خاطرنشان کرد: کاهش شديد سطح سفره‌هاي زيرزميني، خشك شدن چاه‌ها، كاهش دبي رودخانه، كم شدن آب چشمه‌ها و آبرساني سيار به شهرها، روستاها و نواحي صنعتي چهارمحال و بختياري مشكلاتي را در روند توسعه‌اي اين استان ايجاد كرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: