• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 963-3587-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز عملیات اجرایی 80 پروژه مرمتی و گردشگری در چهارمحال‌وبختیاری

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گفت: عملیات اجرایی 80  پروژه مرمتی و گردشگری در چهارمحال‌وبختیاری آغاز شد

به‌گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط‌ عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، مصطفی هادی‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد: این پروژه‌های مرمتی، گردشگری، بهداشتی، سیاحتی و نمازخانه بین‌راهی با اختصاص اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال در شهرستان‌های 9گانه استان اجرا می‌شود.

او خاطرنشان کرد: 560 میلیون ریال از مجموع اعتبارات مربوط به این طرح در بخش گردشگری و حدود یک میلیارد و 700 میلیون ریال در حوزه میراث‌فرهنگی هزینه می‌شود.

وی همچنین از  ثبت‌ملی درختان گردوی امام‌قیس خبر داد و افزود: مراحل تکمیل پرونده دو اصله درخت کهنسال در جوار امامزاده قیس‌وشیس در شهرستان بروجن با قدمتی بیش‌از 700 سال طی سه‌ماه ابتدایی سال جاری با ارسال مستندات به دفتر ثبت آثار طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ‌ارسال شد.

او عنوان کرد: از ابتدای امسال هشت فقره پرونده به‌منظور ثبت در فهرست آثار ملی طبیعی ارسال شده و این نهمین پرونده در این زمینه است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال‌وبختیاری خاطرنشان کرد: از سال 84 تا 95، 9 اثر طبیعی در استان چهارمحال‌وبختیاری به ثبت‌ملی رسید که از این تعداد دو فقره پرونده مربوط به سال گذشته است.

هادی‌پور با تاکید بر لزوم ثبت‌‌ملی آثار طبیعی با هدف حفظ و حراست از این آثار برای نسل‌های آینده اضافه کرد: درختان تنگ درکش‌ورکش، درختان چنار گوشه‌چهراز، غار آقاسیدعیسی، درختان گردوی هیرگان، درختان چنار چنداربالا، درختان چنار دشتک، درختان چنار گردوعلیا و درخت بلوط میهه در سال گذشته به ثبت ملی‌ رسید.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: