• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 963-2285-5
  • خبرنگار : 76
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سیاست‌های وزارت نیرو در خصوص منابع آب چهارمحال و بختیاری باید مطابق وضع موجود باشد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سیاست‌های وزارت نیرو در خصوص منابع آب چهارمحال و بختیاری باید مطابق وضع موجود باشد.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – قاسم سلیمانی دشتکی 23 خرداد ماه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: حساسیت‌های خاصی د رزمینه آب استان وجود دارد که باید با کار کارشناسی و حقوقی به آن‌ها پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های وزارت نیرو در خصوص منابع آب چهارمحال و بختیاری باید مطابق وضع موجود باشد، تصریح کرد: متأسفانه پاسخ وزارت نیرو به درخواست‌های این استان غیر منطقی است.

استاندار با تأکید بر لزوم تخصیص اعتبار در راستای نصب کنتورهای هوشمند به منظور برآورد دقیق برداشت آب، تصریح کرد: نصب کنتور هوشمند بهترین راه کنترل میزان برداشت آب است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به لزوم آبخیزداری و آبخوان‌داری در استان، خاطرنشان کرد: طرح جداسازی آب شرب از آب فضای سبز در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب باید مدنظر قرار گیرد.

وی خشکیدن چشمه‌ها و دشت‌های استان را معضلی برای استان دانست و گفت: در این خصوص مشکلات باید در بدنه وزارت نیرو و کارشناس به کارشناس اطلاع‌رسانی شود. 

استاندار با اشاره به عدم تطبیق آمارهای ائایه شده از سوی دستگاه‌های اجرایی در خصوص میزان مصرف و خروجی منابع آب استان، تصریح کرد: آمار و مشکلات استان باید با صدای واحد به گوش مسئولین ملی برسد.

سلیمانی دشتکی در ادامه افزود: آمار میزان مصرف و خروجی منابع آب استان باید تنها از طریق مشاورین رسمی و دستگاه‌های متولی ارائه شود.

وی افزود: مدیران نباید فشارهای غلط و غیرقانونی دستگاه‌های نظارتی را بپذیرند، بلکه بایستی براساس معیارهای قانونی کار خود را به دور از هرگونه تخلف انجام دهند.

وی اظهار کرد: از ماده 12 اعتباراتی برای خرید و تأمین تجهیزات اطفاء حریق تخصیص داده می‌شود.

استاندار خاطرنشان کرد: کمیته‌ای متشکل از اداره کل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و امور آب برای جذب اعتبارات و تطبیق آمار و اطلاعات در خصوص میزان مصرف و خروجی منابع آب تشکیل شود و نتایج را ظرف دو روز آتی اعلام کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: