• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 963-1786-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز به کار فعاليت زمينه تخصصي صنعت جوش و بازرسي‌هاي فنّي جوش و خوردگي (NDT) در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري

رئیس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري از آغاز به کار فعاليت زمينه تخصصي صنعت جوش و بازرسي‌هاي فني جوش و خوردگي (NDT) در جهاد دانشگاهي استان خبر داد.

 به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – وحید خلیلی اردلی اظهار کرد: با عنايت به ظرفيت منحصربه فرد استاني در زمينه صنعت جوشکاري و وجود نيروي انساني متخصص در شهر هفشجان که بايد از اين شهر به عنوان قطب جوشکاري کشور نام ببريم و با توجه به اينکه حدود 50 درصد زيربناي تجهيزات ساخت و ساز و توليد کشور از صنعت جوش منشا ميگیرد، جهاد دانشگاهي در زمينه خدمات تخصصي بازرسي‌هاي فني جوش و خوردگي شروع به فعاليت کرده است .

وی رعايت استاندارد‌هاي بين‌المللي در محصولات مرتبط با جوشکاري را يکي از نکاتي دانست که بايد به آن توجه کرد و آن را زمينه‌ساز اشتغال و توليد دانست .

خلیلی اردلی ادامه داد:  جهاد دانشگاهي در زمينه خدمات تخصصي بازرسي‌هاي فني جوش و خوردگي با انجام کارهاي اجرايي در صنعت فولاد و نفت و گاز، گام‌هاي خوبي برداشته است که بازرسي‌هاي جوش شرکت صفا فولاد سپاهان (خطوط انتقال آب بروجن به فولاد)، بازرسي‌هاي جوش شرکت انرژي گستر نصير (کارخانه فولاد چهار محال و بختياري) و بازرسي‌هاي جوش مخازن شرکت کيميا صنايع دالاهو از جمله اين اقدامات است .

رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري گفت: به غير از ارائه خدمات مستقيم در زمينه بازرسي‌هاي فني جوش و خوردگي (NDT) در صنايع استان و کشور، ارائه آموزش هاي کوتاه مدت تخصصي در حوزه جوش و تست‌هاي غيرمخرب و تحقيقات و پژوهش‌هاي مرتبط با موضوع هم از اهداف اين زمينه نوين پژوهشي در جهاد دانشگاهي استان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: