• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 963-2384-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سم‌پاشی علیه تب کریمه کنگو در برخی شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه رایزنی‌هایی به منظور خریداری سم انجام شده است، گفت: در حال حاضر از ذخیره سم این اداره کل در برخی از شهرستان‌ها، سم‌پاشی در حال انجام است.

عبدالمحمد نجاتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری –  با اشاره به اینکه تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است که نوعی کنه سخت، ناقل آن بوده و جزء بیماری‌های مشترک انسان و دام محسوب می‌شود، اظهار کرد: تماس با دام آلوده، گوشت و خون آن و نیز مصرف گوشت آلوده می‌تواند موجب انتقال این بیماری شود.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون موردی از تب کریمه کنگو در استان مشاهده نشده است.

نجاتی با اشاره به اینکه رایزنی‌هایی به منظور خریداری سم انجام شده است، گفت: در حال حاضر از ذخیره سم این اداره کل در برخی از شهرستان‌ها، سم‌پاشی در حال انجام است.

نجاتی توصیه کرد: مردم گوشت قرمز مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه و به مهر و لیبل روی لاشه توجه کرده و حتما بعد از خرید گوشت، ٢ ۴ ساعت گوشت در دمای صفر تا چهار درجه سانتی‌گراد نگهداری شود و از مصرف جگر و گوشت خام خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از تب کریمه کنگو، کلاس‌های آموزشی برای قصابان برگزار شده و آگاه‌سازی‌های لازم در رابطه با این بیماری انجام شده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: