• دوشنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 963-1687-5
  • خبرنگار : 99
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام خمینی (ره)، روح و جانی تازه به اسلام بخشید

عضو مجمع تفسیر قرآن کشور با اشاره به اینکه امام با امید و نشاط و توکل بر خدا مسیر انقلاب را پیمودند، گفت: امام به مردم شخصیت و هویت داد و دین و اسلام را در جامعه روح و جانی تازه بخشید.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حجت‌الاسلام و المسلمین محمدسعید جواهری، عضو مجمع تفسیر قرآن کشور، 14 خردادماه در همایش تبیین محکمات امام خمینی(ره)، با اشاره به اینکه امام شخصیتی جامع الابعاد و جامع‌الاطراف بودند، گفت: پس از انبیاء علما و عملاً هیچ شخصیتی در تشیع و جهان اسلام مانند امام راحل نبوده است.
وی اظهار کرد: اگر سیره رفتاری امام را مورد مطالعه قرار دهیم در خواهیم یافت که ایشان حقاً نائب امام زمان و مظهر جامعیت ائمه اطهار است.
عضو مجمع تفسیر قرآن کشور با اشاره به اینکه امام در دانش، بینش و نگرش شخصیتی بی‌نظیر بودند، تصریح کرد: امام و یارانش مصداق آیه «محمد رسول الله و الذین معه اشداء علی الکفار ...» بودند که با صلابت در برابر دشمنان خدا ایستادند.

حجت‌الاسلام جواهری با بیان اینکه امام از هیچ قدرتی جز قدرت الهی نمی‌ترسید، عنوان کرد: اکنون به برکت امام و انقلاب، خون شهدا و ایثارگران و فداکاری روحانیون و دانشگاهیان و مردم، گفتن شعار «مرگ بر آمریکا» عادی شده است.
وی با اشاره به اینکه امام با امید و نشاط و توکل بر خدا مسیر انقلاب را پیمودند، گفت: امام به مردم شخصیت و هویت داد و دین و اسلام را در جامعه روح و جانی تازه بخشید.
عضو مجمع تفسیر قرآن کشور با تأکید بر اینکه ما باید قدرشناس باشیم و مسیر انقلاب را تا پایان ادامه دهیم، افزود: مبادا شبهات ما را در ادامه مسیر انقلاب سست کند که این بزرگ‌ترین آفت است.
وی امامت واعتقاد به عاشورا و روحیه شهادت‌طلبی، اعتقاد به مهدویت و ولایت فقیه را سه عنصر کلیدی برای مبارزه دشمن با جهان تشیع دانست و اظهار کرد: دشمن با زیر سؤال بردن قرآن و اهانت به پیامبر اکرم به دنبال حاکم کردن فرهنگ غربی است.
حجت‌الاسلام جواهری انقلاب اسلامی و امام راحل را یک هدیه غیبی و الهی خواند و عنوان کرد: در حراست از اهداف امام و انقلاب مجدانه تلاش کنیم.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب از ما یکپارچگی و وحدت، تهذیب نفس و خودسازی می‌خواهد و امام نیز به عنوان آیینه تمام عیار ارزش‌های انسانی و اخلاقی پیرو این اهداف است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: