• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 963-1387-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام خمینی (ره) الگویی برای جهانیان است

امام جمعه شهرستان بن گفت: امام خمینی (ره) با اعتقاد و اعتماد به مردم، شجاعت و داشتن روحیه انقلابی الگویی برای جهانیان است.
حجت الاسلام سید حسن میرافضلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - ضمن عرض تسلیت به مناسبت
۲۸ امین سالگرد ارتحال امام خمینی، با اشاره به اینکه امام راحل نقطه اتصال میان مردم بود، اظهار کرد : امام خمینی با ایمان به خدا و بنا به وظیفه خود به عمل و هدفی که در مسیر موفقیت کشور وجود داشت استوار بودند.
وی افزود: امام خمینی با بیداری سیاسی، آگاهی کامل و استفاده از تجارب گذشتگان پای در راهی نهاد که در عصر حاضر به الگویی برای جهانیان تبدیل شده است.
امام جمعه شهرستان بن گفت: اعتقاد و اعتماد امام به مردم موجب آبادانی کشور و نظام و مهم تر از همه کوتاه شدن دست بیگانگان از کشور شد.
وی در ادامه افزود: در سراسر کشور عدالت اجتماعی حکمفرما بوده که استکبار ستیزی جزو خطوط قرمز امام بوده است و توجه به فقرا و زنده نگه داشتن آرما‌ن‌های قدس و فلسطین موجب شده تا ایران در آن دوران به کشورهای جهان اسلام قدرتمند معرفی شود.
میرافضلی با اشاره به اینکه موفقیت های بسیار در کشور مرهون ولایت فقیه است، تصریح کرد: اگر امروزه ولایت فقیه در جامعه حکمفرما نبود وضعیت کشورمان همانند کشور بحرین بود که در آن زمان نظام شاهنشاهی با اتکا بر انگلیس طرح جدایی این کشور را طراحی کردند.
وی توجه به ولایت فقیه را جزو مبانی فکری امام خمینی دانست و گفت: امام خمینی (ره) با اعتقاد و اعتماد به مردم، شجاعت و داشتن روحیه انقلابی الگویی برای جهانیان است.
وی با اشاره به اینکه ایمان قلبی میان مردم و جامعه موجب ایجاد وحدت می شود، گفت
خوشبختانه در حال حاضر ایران اسلامی با کسب موفقیت ها و رتبه های عالی در تمام زمینه ها حرف های بسیاری برای مطرح کردن به دنیا دارد.
امام جمعه بن با اشاره به اینکه وحدت بر پایه ایمان استوار است، تصریح کرد: در صورتی که در کشور وحدت و ایمان کافی وجود نداشته باشد با ایجاد نفاق، نظام اسلامی به سمت دو قطبی شدن پیش خواهد رفت و استقلال لازم و وحدت در کشور از بین می رود.
وی خاطرنشان کرد: اتکا به خدا موجب افزایش ایمان مردم و ارتباط قوی با خدا، باور به مبانی اسلام، شهادت و عزت جامعه می شود.
میرافضلی با اشاره به سخن امام راحل عظیم الشأن (اتکا همه شما به خدا باشد و بر قدرت پوشالی تکیه نکنید)، تصریح  کرد: توصیه همیشگی امام به تمام ملت ها توجه به مبانی ایشان بوده که در عصر حاضر پیروی و توجه به سخنان امام راحل موجب استقلال کشور و غلبه بر دشمن و دخالت نکردن و ناکام گذاشتن آن ها شده است.
وی خاطرنشان کرد: تبیین اندیشه های ناب امام به نسل حاضر و پیروی از سخنان ایشان ضرورت نظام اسلامی است.

 

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: