• شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9510-1786-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مجتمع آموزشی تحقیقاتی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

فاز نخست مجتمع آموزشی تحقیقاتی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور افتتاح شد.

به ‌گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – وحید خلیلی اردلی 11 در‌ماه در این آیین اظهار کرد: فاز نخست پروژه مجتمع تحقیقاتی، فرهنگی و آموزشی جهاد دانشگاهي در ميرآباد شرقی شهرکرد که ساخت‌وساز آن از خرداد 1393 آغاز شده، دارای 3650 متر مربع قابل استفاده است و بر اساس استاندارهای لازم طراحي و اجرا شده، افتتاح شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان نبود فضای فیزیک کافی و بیش از سه دهه اجاره‌نشینی و پراکنده‌نشینی را از مهم‌ترین چالش‌‎های جدی جهاد دانشگاهی استان دانست و افزود:  با نهایی شدن فاز نخست پروژه مجتمع مرکز تحقیقاتی ـ آموزشی جهاد دانشگاهی استان، این مشکل اساسی برطرف می‌شود.

وی تاکید کرد: سرانجام پس از گذشت بیش از 34 سال فعالیت جهاد دانشگاهی در استان (از سال 1361 تا 1381 دفتر ضمیمه و از سال 1381 به‌عنوان واحد مستقل استانی) از آسیب شدید پراکنده‌نشینی و تحمل بار سنگین اجاره‌دهی آسوده می‌شود و مراکز متعدد تخصّصی فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در آن جا استقرار می‌یابند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان خاطرنشان کرد: در مرکز استان  دو مرکز آموزشی کوتاه‌مدت مستقر در خیابان شریعتی و خیابان ولی عصر شهرکرد، همچنان در همان مکان‌ها ادامه خدمت خواهند داشت ولی مرکز علمی ـ کاربردی و بخش عمده‌ای از مراکز تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی واحد به این مکان جدید  منتقل شده است.

وی با اشاره به اینکه تا کنون دو میلیارد و 600 میلیون تومان برای این پروژه هزینه شده است، گفت: با تامین اعتبار به میزان یک میلیارد تومان، فاز دوم آن در نیمه دوم سال آینده افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: