• سه شنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 956-2685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری؛

راه‌آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز؛ مهم‌ترین پروژه ریلی به لحاظ توجیه اقتصادی در کشور است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برای اخذ مجوزهای پروژه راه‌‎آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز زمان زیادی صرف شد و این پروژه در حال حاضر در مرحله مطالعات قرار دارد  که این پروژه به لحاظ توجیه اقتصادی مهم‌ترین پروژه ریلی کشور است.

به گزارش  ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – قاسم سلیمانی دشکی 9 شهریور ماه در جلسه ارزیابی تحقق تصمیمات سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: 84 پروژه در سفر ریاست جمهوری به استان تصویب شد که پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری مهمی در بین آن‌ها وجود داشت.

وی افزود: در سه سال گذشته بیش از هفت‌هزار و 600 هکتار از ارضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری تحت پوشش کشت نوین قرار گرفتند.

سلیمانی دستکی گفت: برای اخذ مجوزهای پروژه راه‌‎آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز زمان زیادی صرف شد و این پروژه در حال حاضر در مرحله مطالعات قرار دارد  که این پروژه به لحاظ توجیه اقتصادی مهم‌ترین پروژه ریلی کشور است.

وی تصریح کرد: پس از پیگیری‌های زیاد، سه کنسرسیوم داخلی شامل سرمایه‌گذاران مطرح کشور در کنار سرمایه‌گذاران داخلی برای پروژه راه آهن مشخص شد.

سلیمانی دشتکی در ادامه با اشاره به اینکه سالانه 12 تا 14 میلیون گردشگر به چهارمحال و بختیاری سفر می‌کنند، تصریح کرد: گردشگری مهم‌ترین مزیت چهارمحال و بختیاری است که تقویت راه‌ها یکی از اقداماتی است که به منظور پیشرفت گردشگری انجام شده است.

وی تاکید کرد: با کمترین هزینه در بخش گردشگری، می‌توان بیشترین اشتغال را ایجاد کرد.

استاندار با اشاره به اینکه نیروگاه کوهرنگ کاملا در حوزه چهارمحال و بختیاری واقع شده است، گفت: مدیریت بهره‌برداری از آن باید در اختیار استان باشد.

وی با بیان اینکه اگر آبخیزداری در بالادست وجود نداشته باشد، زاینده‌رود کم‌آب و خشک می‌شود، تصریح کرد: هم اکنون نیز 57 درصد از چشمه‌ها و قنوات استان خشکیده است.

سلیمانی دشتکی در ادامه با بیان اینکه حدود 500 هزار نفر از مردم و بخش عمده صنعت از طرح آبرسانی بن – شهرکرد – بروجن بهره‌مند می‌شوند، گفت: اجرای سه ساله این پروژه در سفر ریاست جمهوری به استان تصویب شد ولی تا کنون اعتبارات لازم تخصیص نیافته است.

وی افزود: تکمیل طرح تولید فولاد، ورق و راه‌اندازی کارخانه تولید آهن اسفنجی 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کارخانه تولید آهن اسفنجی تا پایان شهریورماه قابل بهره‌برداری است.

استاندار  همچنین تصریح کرد: بیمارستان بروجن از دیگر مصوبات رئیس جمهور و از طرح‌های بخش سلامت در استان است که دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی بوده و حدود 24 میلیارد تومان کمبود اعتبار دارد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: