• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 984-7314-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تبیین فرهنگ زکات در خانواده‌ها بسیار مهم است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی باید در مسئله زکات با محبت و استفاده از ابزارهای تبلیغی و جذاب در میان مردم و کشاورزان حضور یابند، گفت: تبیین فرهنگ زکات در خانواده‌ها بسیار مهم است و فرزندان را از سنین کم با احکام اسلامی آشنا می‌کند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام 19 تیر در شورای زکات استان، با تبریک ایام دهه کرامت، گفت: این روزها فرصت مغتنمی است تا پیوندمان با خاندان رسالت را استحکام ببخشیم و دهه کرامت دهه بهره گرفتن از کرامت ائمه(ع) و اندیشه در سیره آنان باشد.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری زکات را از جایگاه‌های عبودیت الهی خواند و افزود: جایگاه و برکات زکات باید به طور گسترده برای مردم تشریح شود تا شاهد رشد بیشتر این واجب الهی باشیم.
امام جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه مردم استان مؤمن و علاقه‌مند به سیره اهل بیت(ع) هستند لذا برای تبیین زکات نیازمند مشوق و گوینده‌اند، اظهار کرد: باید به میان مردم رفت و در ذهن‌ها و اندیشه آن‌ها ورود پیدا کرد که قطعاً در افزایش میزان زکات مؤثر است.
حجت‌الاسلام نکونام افزایش میزان زکات فطره در سال جاری را نشان از ایمان الهی مردم استان دانست و تصریح کرد: میزان زکات فطره در استان بیشتر از این مبلغ است و این مبلغ فقط میزان جمع‌آوری شده توسط دستگاه‌های متولی است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی باید در مسئله زکات با محبت و استفاده از ابزارهای تبلیغی و جذاب در میان مردم و کشاورزان حضور یابند، خاطرنشان کرد: تبیین فرهنگ زکات در خانواده‌ها بسیار مهم است و فرزندان را از سنین کم با احکام اسلامی آشنا می‌کند.
امام جمعه شهرکرد بر رونق کشاورزی و حمایت از کشاورزان استان تأکید کرد و گفت: جهاد کشاورزی باید عرصه را برای رونق کشاورزی در استان مهیا کرده و نوسانات در تولید گندم را کنترل کند.

انتهای پیام