• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 978-5814-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

خروج فعالیت سامانه بارشی از چهارمحال و بختیاری در اواخر وقت امروز

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت این سامانه بارشی که در حال حاضر اکثر نقاط استان را تحت تأثیر قرار داده است در اواخر وقت امروز در استان به اتمام خواهد رسید.
مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: سامانه بارشی که از اوخر وقت روز گذشته وارد استان شده است، در حال فعالیت به شکل برف و باران در اکثر نقاط استان است.
وی افزود: عمده بارش این سامانه به صورت برف همراه با کولاک و وزش باد شدید در گردنه چری بوده که همین امر موجب شده تا تردد در این محور با مشکل مواجه شود.
قطره خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارندگی تاکنون در شهرستان کوهرنگ با بارش 21 میلی‌متر به صورت برف و باران بوده است و در سایر نقاط استان شاهد بارش با میانگین دو تا 10 میلی‌متری بوده‌ایم.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: فعالیت این سامانه بارشی که در حال حاضر اکثر نقاط استان را تحت تأثیر قرار داده است در اواخر وقت امروز در استان به اتمام خواهد رسید.
وی در ادامه افزود: با خروج این سامانه بارشی از استان کاهش یک تا دورجه‌ای دما هوا، همراه با مه صبحگاهی دور از انتظار نخواهد بود.
قطره خاطرنشان کرد: میانگین بارش در استان تا صبح امروز 32 میلی‌متر بوده است که نسبت به میانگین دوره مشابه بلند مدت 9 درصد کاهش داشته است که امید است با احتساب این سامانه بارشی، این میزان کاهش بارندگی، جبران شود.
 

انتهای پیام