• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 978-5514-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تامین 13 هزار تن نهاده دامی در چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 13 هزار تن نهاده دامی برای مرغداری‌ها و دامداری‌های استان جمع‌آوری شده که با قیمت مصوب در اختیار  آن‌ها قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - ذبیح‌الله غریب 14 آبان‌ماه در ستاد تنظیم بازار استان، اظهار کرد: قبل از تحریم‌ها، 85 درصد از نهاده‌های دامی به خصوص ذرت، جو و سویا از خارج کشور تامین می‌شد.
وی افزود: یک هزار هکتار از اراضی خارج از کشور شناسایی و سرمایه‌گذارانی از استان برای کشت در این زمین‌ها اقدام کردند.
غریب گفت: سیاست دیگر برای تأمین نهاده‌ها تهاتر بود تا بتوان از محل فروش نفت کالاهای اساسی کشور را تأمین کرد که 30 شرکت خصوصی در کشور برای ورود نهاده مشخص شدند.
وی بیان کرد: تاکنون 10 هزار و 600 تن نهاده دولتی شامل شش هزار و 500 تن ذرت، 730تن جو و دو هزار و 320 تن سویا در استان تأمین شده است که دو هزار و 840 تن نهاده توسط بخش خصوصی در قالب 150 محموله برای مرغداری‌های استان تأمین شده است.
غریب ادامه داد: 13 هزار تن نهاده دامی برای مرغداری‌ها و دامداری‌ها جمع‌آوری شده  که با قیمت مصوب در اختیار  آن‌ها قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 208 تن گوشت مرغ منجمد و 540 تن گوشت مرغ و 101 تن گوشت گرم در استان توزیع شده است.
غریب با اشاره به اینکه استقبال مطلوبی از توزیع گوشت گرم در استان صورت گرفت، تصریح کرد: به طور متوسط توزیع گوشت گرم در استان در هر ماه هشت تا 10 تن بود که در مهرماه به 30 تن رسید.
وی خاطرنشان کرد: کشتارگاه جونقان تحت مدیریت بخش دولتی بود که با قیمت 16 میلیارد تومان به بخش خصوص واگذار شد و در صورتی که تسهیلاتی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد سایر بخش‌های کشتارگاه فعال می‌شود.

انتهای پیام